Reklama

Co z transportem publicznym na terenie naszego powiatu? Czy powiat ma obowiązek go zabezpieczyć?

Opublikowano:
Autor:

Co z transportem publicznym na terenie naszego powiatu? Czy powiat ma obowiązek go zabezpieczyć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat transportu publicznego na terenie naszego powiatu został poruszony na sesji rady powiatu, która odbyła się 30 sierpnia.

Głos zabrał starosta Józef Kardyś.

- Chciałem poinformować, że na nasz apel, który skierowaliśmy do przewoźników, firma Arriva przysłała odpowiedź, że rezygnuje ze wszystkich przewozów publicznych na terenie powiatu kolbuszowskiego. Tak więc Arriva już nie będzie wozić - zapowiedział starosta. Sprawa transportu publicznego jest skomplikowana. Planowane nowelizacje napotykają na problemy.

- Miała wejść ustawa o transporcie zbiorowym 15 maja, która miała zacząć obowiązywać w lipcu. Pytałem pana ministra Andrzeja Adamczyka, co z tą ustawą o transporcie zbiorowym, która nakazywała gminom zorganizowanie transportu zbiorowego. Powiedział, że jest jeszcze w szufladzie, ze względu na to, że partner, jakim są przewoźnicy, blokuje tę ustawę, ponieważ nie chcą, aby im narzucono  nierentowne linie - wyjaśniał starosta kolbuszowski.

Jak się okazuje, PKS Tarnobrzeg nadal będzie realizował przewozy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE