Reklama

Co z pracami przy jednej z kolbuszowskich ulic? Radna pyta burmistrza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co z pracami przy jednej z kolbuszowskich ulic? Radna pyta burmistrza - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co z kontynuacją prac na ulicy Witosa w Kolbuszowej? Czy powstanie ścieżka rowerowa na innym trakcie w mieście?

Na grudniowej sesji kolbuszowskich rajców Barbara Bochniarz upomniała się o kontynuację budowy ul. Witosa. Ze względu na umiejscowioną tam instalację gazową realizacja tej inwestycji została przesunięta w czasie.  

Przeszkodziła pandemia

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił, że na ul. Witosa budowa nie została jeszcze zakończona, prace będą realizowane w 2021 roku. 

W 2020 roku inwestycję miała wykonać firma Molter za 267 tys. zł, nie mogła jednak przystąpić do robót drogowych, bez przebudowy gazociągu. Nie udało się też wyłonić firmy  dopuszczonej do budowy sieci przez zakład gazowniczy w Jaśle.

- Tych firm nie ma za wiele, są to małe firmy, kilkuosobowe. Również dotykały ich problemy związane z koronawirusem. Nie było innego wyjścia, jak przełożyć to zadanie na 2021 rok i ono zostanie w całości zrealizowane

- doprecyzował włodarz Jan Zuba. Szef gminy dodał, że magistrat posiada na ten cen zabezpieczone pieniądze. 

Potrzebna ścieżka 

Barbara Bochniarz przypomniała także, że burmistrz podczas jednej z komisji, poinformował, że zostanie zlecone przygotowanie dokumentacji na inne zadanie.

- Najwyższy czas, że doszliśmy do takiej konkluzji w sprawie projektu chodnika wraz ze ścieżką rowerową od ul. Wolskiej aż do ronda na ul. Sędziszowskiej. Jest to bardzo ważne

- dodała radna Barbara Bochniarz. Jak zaznaczyła, należy tematem się zająć, mimo że droga jest powiatowa. Znajduje się ona w środku miasta i korzysta z niej bardzo wiele osób.

- Wszystkim nam leży na sercu

- zapewnił burmistrz Zuba.

- Chcemy zlecić na to zadanie dokumentację

- nadmienił szef gminy.

Podczas dyskusji nie został podany termin, kiedy może się to stać. 

- Jest to droga powiatowa, więc we współpracy ze starostwem będziemy ten temat rozwiązywać

- doprecyzował włodarz.

Jak dodał burmistrz, samorządowcy chcą się przygotować na możliwość dofinansowania, którym będzie pozyskanie pieniędzy z funduszu dróg samorządowych, które posłużą na przebudowę ul. Piłsudskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy