Reklama

Co z pozyskanymi pieniędzmi zrobi najmniejsza gmina w powiecie kolbuszowskim?

Opublikowano: wt, 7 lip 2020 09:06
Autor:

Co z pozyskanymi pieniędzmi zrobi najmniejsza gmina w powiecie kolbuszowskim?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiat kolbuszowski oraz wszystkie gminy powiatu otrzymały czeki, w ramach których będą mogły realizować najpilniejsze zadania. W naszym powiecie fundusze te wynoszą ponad 8 mln zł.

- Dofinansowanie z tzw. bonu inwestycyjnego będą mogły być wkładem własnym do inwestycji realizowanych z innych środków publicznychW gminie Niwiska może to być wkład własny do budowy kanalizacji II etap Hucisko, gdzie na dzień dzisiejszy jest ogłoszony przetarg - powiedziała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. 

Pieniądze będą pochodzić z funduszu inwestycji samorządowych. - Fundusze te będą mogły być przeznaczone na bliskie ludziom inwestycje, tj. m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania - wyjaśnił Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, w miniony czwartek, 25 czerwca.

 Fundusz inwestycji samorządowych to pieniądze przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to tarcza dla samorządów. Ponad 2,6 mld złotych z funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. 

Maksymalne wsparcie, na jakie mogą liczyć samorządowcy z ziemi kolbuszowskiej, wynosi:
Powiat Kolbuszowski – 1 166 741 zł
Gmina Kolbuszowa – 3 360 004 zł
Gmina Raniżów – 1 161 276 zł Gmina Majdan Królewski – 990 649 zł
Gmina Cmolas – 638 379 zł Gmina Dzikowiec – 565 328 zł Gmina Niwiska – 500 000 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.