Reklama

Co robiła kolbuszowska fundacja od stycznia do maja?

Opublikowano: pt, 5 cze 2020 10:26
Autor:

Co robiła kolbuszowska fundacja od stycznia do maja?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak poradziła sobie Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej od stycznia do maja tego roku?

Posiedzenie rady fundacji odbyło się po obradach rady miejskiej w czwartek (28 maja). Zarząd fundacji poinformował, że w styczniu i lutym przychody fundacji oparte były głównie na prowadzonej działalności gospodarczej, hotelowej, gastronomicznej oraz transportowej.

Korekta

- Od 16 marca, w związku z ogłoszoną przez rząd pandemią COVID-19, fundacja nie miałam możliwości prowadzenia żadnej z wyżej wymienionych działalności gospodarczych - czytamy w informacji. Część pracowników została skierowana na urlopy zaległe oraz bieżące. W związku z zaistniałą sytuacją zarząd fundacji zwrócił się z prośbą do burmistrza o wyrażenie zgody na dokonanie korekty umowy dotyczącej zakresu i kosztorysu zadania w części dotyczącej organizacji imprez. Takich jak sportowe, kulturalne, festyny czy konkursy, w których realizacja nie będzie możliwa do wykonania.

 Po wyrażeniu zgody przez Jana Zubę, burmistrza Kolbuszowej, została podpisana umowa, w wyniku której część hotelu została wydzielona na miejsce kwarantanny dla mieszkańców gminy Kolbuszowa. Z tego miejsca skorzystało 11 osób ze służby zdrowia bezpłatnie oraz siedem osób, od których została pobrana opłata. Pracownicy fundacji przyjmują osoby skierowane do odbycia kwarantanny. - Sporządzają i przesyłają informacje o tym fakcie odpowiednim służbom - czytamy w przedstawionej informacji. To tylko część z ich obowiązków.

Szyją

Ponadto w tym okresie pracownicy uszyli 19 tys. szt. maseczek dla mieszkańców Kolbuszowej na zamówienie urzędu miejskiego. 300 szt. maseczek trafiło do firmy Wienerberger w Kupnie oraz 200 szt. masek dla firmy Soter. 

Przez cały ten okres prowadzone są prace mające na celu utrzymanie i funkcjonowanie obiektu Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej poprzez pielęgnację terenów zielonych. Pracownicy dbają o wygląd i stan boisk piłkarskich i terenów rekreacyjnych. Ich zadaniem jest m.in. koszenie, nawożenie, nawadnianie i uzupełnienie ubytków na wierzchni urządzeń placu zabaw oraz placu grillowego. Dbają także o należyty stan nawierzchni poliuretanowej boiska lekkoatletycznego. 

W ramach tych prac zmodernizowano również ścieżkę spacerowo-rowerową. Do chwili ogłoszenia stanu pandemii były realizowane zawody sportu szkolnego zgodnie z kalendarzem imprez.

Do tematu wrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE