Reklama

Co dalej ze szkołą w Brzostowej Górze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Majdan Królewski

Co dalej ze szkołą w Brzostowej Górze? - Zdjęcie główne

Co dalej ze szkołą w Brzostowej Górze? | foto UG Majdan Królewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Stowarzyszenie rezygnuje z prowadzenia podstawówki w Brzostowej Górze. Co będzie dalej?

Na ostatniej sesji rady gminy (17 sierpnia) Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, poinformował, że są przymiarki, aby budynek szkoły zamienić na dzienny dom seniora. 

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych w gminie Majdan Królewski "Lokomotywa", które podstawówkę prowadzi od października 2012 roku.  

Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli "Lokomotywy", we wrześniu tego roku dzieci z Brzostowej Góry jeszcze pójdą do szkoły znajdującej się w sołectwie. Do czerwca będą mogły kontynuować naukę tak jak w poprzednich latach. Od września 2022 r. natomiast uczniowie najprawdopodobniej będą uczęszczać do szkoły w Majdanie Królewskim. Rezygnacja stowarzyszenia z prowadzenia szkoły wynika z demografii (mała liczba uczniów) oraz związanych z tym zjawiskiem przesłanek ekonomicznych.

 

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy