Reklama

CMOLAS. Zostało mało czasu. Jeżeli tego nie zrobisz, urząd sam się tym zajmie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

CMOLAS. Zostało mało czasu. Jeżeli tego nie zrobisz, urząd sam się tym zajmie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 czerwca mieszkańcy gminy Cmolas muszą liczyć się z wyższymi stawkami za śmieci. Do końca maja natomiast należy złożyć deklarację.

Od przyszłego miesiąca zmianie ulega sposób naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami, w tym dopuszczenie stosowania zwolnień z części opłaty, w zamian za kompostowanie bioodpadów w przydomowych kompostownikach. Z tego też powodu zaistniała konieczność złożenia nowych deklaracji zgodnie z nowym ich wzorem. Przedmiotowe deklaracje należy złożyć do końca maja tego roku.

 Jak informuje cmolaski urząd, w przypadku niewywiązania się z tego obowiązku wysokość opłaty zostanie ustalona w drodze decyzji administracyjnej.

Deklarację, o której mowa, właściciel nieruchomości zobowiązany jest złożyć w Urzędzie Gminy Cmolas lub przesłać drogą elektroniczną na e-mail: [email protected].

Aktualnie obowiązująca wysokość opłaty miesięcznej za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

Odpady zbierane w sposób selektywny:

  • 16,50 zł od każdego mieszkańca w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie
  • 5 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców,

Odpady oddawane w sposób nieselektywny:

  • 33 zł od każdego mieszkańca w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie
  • 10 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca  w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców,
  • nie przysługuje ulga za kompostowanie bioodpadów

Zwolnienie z części opłat następuje w przypadku gdy właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym kompostuje bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym wynosi, 2  zł za każdą osobę nie więcej jednak niż 10 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE