Reklama

Ciężka praca popłaca

Opublikowano:
Autor:

Ciężka praca popłaca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatnie dwa miesiące są dla Klubu UKS Fregata pasmem triumfów. Młodzi pływacy z Kolbuszowej zdobyli w tym czasie aż 50 medali. Zdaniem trenera Pietryki nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo to owoce ciężkiej pracy nad własnym charakterem. Jaka jest zatem recepta na sportowy sukces? O wyrzeczeniach i trudach codziennego dnia opowiada trener pływaków Fregaty – Bartosz Pietryka.

Jak wygląda dzień zawodnika Fregaty?
- Posłużę się przykładem Kamila Woźniaka (17 lat), który jest już doświadczonym  pływakiem. Na pływalni melduje się o 5:20 rano, wskakuje do wody i przepływa około 5 kilometrów. Potem idzie do szkoły, a po lekcjach powtórka, kolejny treningi podobna odległość. Młodzi, w wieku 10-11 lat, na razie ćwiczyli raz dziennie i w trakcie zajęć przepływali od 2 do 3 kilometrów. Od następnego roku szkolnego to się zmieni i także będą trenować dwa razy dziennie. I tak od poniedziałku do piątku. W weekendy zwykle jedziemy na zawody.
 
Aż trudno sobie wyobrazić, że młodzież w tym wieku wstaje o 5 rano i chce aktywnie uczestniczyć w zajęciach.
- Mam wrażenie, że pływanie stało się ich pasją. Ja nikogo nie namawiam, żeby się zrywał każdego dnia na trening. Wszyscy zawodnicy są w klubie z własnej woli i chęci. Jeśli się komuś wydaję, że do Fregaty ktokolwiek przychodzi raz w tygodniu, pociapie się w basenie, powygłupia na zjeżdżalni, a później jedzie na zawody, to jest w błędzie. U nas w klubie trzeba ciężko pracować, dlatego pływanie jest sportem elitarnym. Nie wszyscy wytrzymują obciążenia treningowe.
 
Pływanie to tylko treningi w wodzie?
- Prócz basenu są też zajęcia "na lądzie". Nie chce mówić, że to siłownia, bo każdemu kojarzy się to z dźwiganiem żelastwa. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, gibkość, motoryka, ćwiczenia na własnym ciężarze ciała, wszystko co później pozwala poprawić technikę pływania.

Więcej w 24 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE