Reklama

Ciało księdza Stanisława Sudoła zostało przeniesione z cmentarza do kościoła parafialnego w Dzikowcu

Opublikowano: czw, 3 sty 2019 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak informuje Diecezja Sandomierska, po otrzymaniu zezwolenia Stolicy Apostolskiej i zgodnie z przepisami prawa polskiego, dnia 20 grudnia miała miejsce ekshumacja i zabezpieczenie doczesnych szczątków ks. Stanisława Sudoła, który był pochowany na cmentarzu parafialnym w Dzikowcu.

Otwarcie grobu odbyło się pod nadzorem specjalnej komisji kościelno-cywilnej. Jak pisze ks. Tomasz Lis, rzecznik Diecezji Sandomierskiej, po zakończeniu czynności doczesne szczątki ks. Sudoła złożono do nowej trumny, którą umieszczono w specjalnym grobowcu w ścianie kościoła parafialnego w Dzikowcu, gdzie przez długie lata pracował on jako proboszcz.

Obrzędowi ponownego pogrzebu przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. - Zgodnie z zaleceniami prawa kanonicznego wszystko odbyło się w bardzo wąskim gronie osób i w skromnej formie - dodaje przedstawiciel diecezji.

Jak informuje ks. Piotr Kowal, proboszcz Dzikowca, grób, w którym spoczywał ks. Sudoł, pozostaje na cmentarzu. Będzie go można nadal odwiedzać. Natomiast szczątki Sługi Bożego spoczęły w ścianie parafialnego kościoła w Dzikowcu.

Fot. Diecezja Sandomierska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.