Reklama

Całodobowa opieka w Raniżowie?

Opublikowano:
Autor:

Całodobowa opieka w Raniżowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowski inwestor planuje wybudować na granicy gmin Raniżów i Głogów Małopolski zakład pielęgnacyjno–opiekuńczy. O zielone światło dla tej inwestycji prosił radnych. Co na to raniżowscy samorządowcy?

Gościem ostatniej komisji finansów (19 stycznia) w Raniżowie był Mirosław Niedzielski, mieszkaniec Kolbuszowej, który na terenach granicznych gmin Raniżów i Głogów Małopolski zamierza wybudować zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Podczas komisji ze strony radnych do inwestora padło wiele pytań. Większość z samorządowców usłyszała o pomyśle pierwszy raz.

Obiekt bardzo potrzebny
Pod budowę inwestycji na terenie gminy Raniżów i Głogów Małopolski kolbuszowianin nabył już teren obejmujący cztery działki. - Jako że są to tereny dziewicze, musi być sporządzony plan zagospodarowania przestrzennego – powiedział inwestor i dodał: - Przyjechałem państwa prosić o pomoc w realizacji moich zamiarów i o zgodę na wybudowanie takiego obiektu. Deklaruję, że pokryję sto procent kosztów przygotowania tego planu zagospodarowania przestrzennego.

Co skłoniło inwestora do lokalizacji zakładu na terenie gminy Raniżów? - Ze swoich spostrzeżeń wiem, że takie obiekty są bardzo potrzebne w Polsce. Rozmawiałem w tej sprawie z naszym burmistrzem, który zaproponował mi teren w Kolbuszowej. Teren dla mnie bardzo korzystny, bo trzysta metrów od mojego domu, ale ja nie chcę tam. Chcę tutaj to zadanie zrealizować – powiedział mężczyzna. - Nie jestem w tym sam, mam wsparcie kilku osób. Ta inwestycja to jest około 2,5 miliona złotych. Nikogo z nas na takie kwoty nie stać, bo my tu żyjemy w Polsce - dodał.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE