Reklama

Budynek wielofunkcyjny w Kopciach oddany do użytku, a wciąż niedostępny dla mieszkańców. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Budynek wielofunkcyjny w Kopciach oddany do użytku, a wciąż niedostępny dla mieszkańców. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Tak budynek wielofunkcyjny w Kopciach wyglądał kilka miesięcy temu. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pomimo oddania do użytku budynku wielofunkcyjnego w Kopciach, ten wciąż pozostaje zamknięty dla mieszkańców. Co jest tego powodem?

Ponad dwa miliony złotych na budynek wielofunkcyjny w Kopciach wydała gmina Dzikowiec ze swojego budżetu. Łączny koszt inwestycji wyniósł niewiele ponad 2 mln 380 tys. zł.

W obiekcie swoją siedzibę będzie miało m.in. miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Ostatnia prosta

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy kilkukrotnie przekładano termin zakończenia prac. Jako powód niejednokrotnie wskazywano pandemię Covid-19 oraz związane z nią braki pracowników i materiałów. Budynek został już oddany do użytku, jednak ciągle jest zamknięty dla mieszkańców. Dlaczego?

Marta Kaczorowska, radna z Kopci, w rozmowie z nami przyznała, że kostka wokół budynku wielofunkcyjnego bardzo się przyda. Jak powiedziała, obiekt ma zostać otwarty w momencie, kiedy zostanie ułożona nawierzchnia brukowa.

Jak usłyszeliśmy od pracownika dzikowieckiego urzędu, który zajmuje się inwestycjami na terenie gminy, aktualnie robotnicy kończą układać kostkę wokół obiektu. W najbliższym czasie zostanie także wyrównany i zagospodarowany cały teren. Do czasu aż nie zostaną zrobione te prace, budynek nie będzie funkcjonował. - Została kosmetyka - dodał urzędnik.

Zabrakło staranności

Niedawno radni informowali nas o tym, że wewnątrz budynku prace zostały wykonane niechlujnie, płytki nie były zafugowane, jednym słowem - zabrakło staranności. Mówił o tym m.in. radny Jerzy Sito.

Pracownik potwierdził, że pojawiły się takie sygnały podczas odbioru budynku wielofunkcyjnego. W rozmowie z nami zapewnił, że wszelkie uwagi zostały przekazane do wykonawcy, a ten niezwłocznie poprawił niedociągnięcia. 

Urzędnik dodał, że budynek ma służyć całej społeczności, a podczas odbiorów często "wychodzą" pewne uchybienia i niedoskonałości, które wykonawca ma obowiązek poprawić w ramach gwarancji. - Zawsze są rzeczy, które trzeba poprawić - podsumował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy