Reklama

Budowlańcy nie zdążyli z ułożeniem chodnika w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano:
Autor:

Budowlańcy nie zdążyli z ułożeniem chodnika w Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budowlańcy nie zdążyli z ułożeniem chodnika przy drodze nr 9 w Kolbuszowej Górnej, w wyznaczonym terminie. Kiedy prace się zakończą?

Firma, która wygrała przetarg na wykonanie ponad 2,6-kilomterowego odcinka traktu dla pieszych za ponad 2 mln zł, ma opóźnienia w prowadzonych pracach. Zgodnie z planem chodnik miał być gotowy na 31 października. Inwestycja wciąż jest jednak realizowana. - W związku z opadami deszczu we wrześniu i październiku, zgodnie z zapisami umownymi, termin realizacji został wydłużony do 4 grudnia tego roku - mówi Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Chodnik po prawej stronie drogi nr 9 buduje firma Ekoton – Zieleń i Budownictwo Tadeusz Tabor z Alfredówki (gmina Nowa Dęba). Nowy trakt dla pieszych powstaje na odcinku od zjazdu na Wojków do stacji paliw w Kupnie - w sumie 2 km 615 m.

 

 

Ponadto na całej długości nowego chodnika postawionych zostanie prawie 90 stalowych latarni ulicznych. Projekt przewiduje także utworzenie podświetlonego przejścia dla pieszych w pobliżu kościoła, w miejscu istniejącej wysepki. W planie jest również przebudowa zjazdów do posesji. - Na zjazdach od chodnika do jezdni zostanie ułożona nawierzchnia bitumiczna - dodaje Joanna Rarus.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE