Reklama

Brak kanalizacji, chodników czy dróg. Takie problemy zgłaszali mieszkańcy gminy Dzikowiec

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Brak kanalizacji, chodników czy dróg. Takie problemy zgłaszali mieszkańcy gminy Dzikowiec - Zdjęcie główne

Na zebraniach wiejskich w Płazówce, Wilczej Woli i Spiach mieszkańcy ochoczo zabierali głos w sprawach różnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kanalizacja lub przydomowe oczyszczalnie ścieków, konieczna budowa chodnika oraz drogi do utwardzenia. To m.in. te tematy poruszano podczas zebrań wiejskich w Płazówce, Wilczej Woli i Spiach. O co mieszkańcy wsi pytali wójta?

Zebrania wiejskie to czas, w którym mieszańcy mogą podzielić się na forum swoimi uwagami, obawami i spostrzeżeniami. Nic więc dziwnego, że wielu z nich ochoczo zabierało głos w sprawach ważnych dla codziennego funkcjonowania. Jakie problemy poruszali?

Utwardzić drogi w Spiach

W Spiach mieszkańcy zgłaszali potrzebę zamontowania kosza na śmieci przy przystanku w Dulach, a także wyczyszczenia wyjazdu z tamtejszej drogi, ponieważ jest niebezpiecznie.

Pytano również o montaż znaków na skrzyżowaniu w lesie do Wilczej Woli oraz czy rzeka Filipka będzie czyszczona w najbliższym czasie. 

Mieszkańcy ponadto wnioskowali o utwardzenie poboczy przy nowym asfalcie biegnącym do remizy, a także o utwardzenie polnej drogi od budynku OSP w stronę rzeki Łęg.

Co z kanalizacją w Płazówce?

Na zebraniu wiejskim w Płazówce mieszkańcy w pierwszej kolejności zapytali wójta o możliwość wykonania oświetlenia ulicznego w ich miejscowości. Józef Tęcza poinformował, że jest taka możliwość, ale są to bardzo duże koszty, a czas realizacji na pewno nie będzie szybki.

Wnioskowano również o wykonanie przejścia dla pieszych. Wójt zaznaczył, że zrobienie pasów wraz z oświetleniem to bardzo duży koszt. Takie przejścia na terenie gminy są trzy: na skrzyżowaniu w Wilczej Woli, w Dzikowcu koło poczty oraz przy delikatesach. 

Inny mieszkaniec dopytywał, czy gmina ma w planach wykonanie kanalizacji lub przydomowych oczyszczalni ścieków. Szef gminy powiedział, że samorząd planował zrobić kanalizację w Płazówce, jednak na zeszłorocznym zebraniu mieszkańcy opowiedzieli się za przydomowymi oczyszczalniami. - Na obecną chwilę nie ma żadnych funduszy zewnętrznych, które wsparłyby taką inwestycję, ale gdy tylko się pojawią, to na pewno będziemy próbowali jako gmina coś zdziałać - obiecał Tęcza.

Na spotkaniu pojawiły się głosy, aby wybudować altanę lub plac zabaw dla dzieci na placu przy OSP. Wójtowi pomysł miał się spodobać i zapewnił, że zorientuje się, jaki jest koszt wykonania takiej inwestycji i spróbuje pozyskać fundusze na ten cel. Jak mówił, postara się, aby altana powstała, a w późniejszym czasie może i plac zabaw. 

Konieczny chodnik w Wilczej Woli

Jan Czochara, radny z Wilczej Woli, wnioskował o zamontowanie dwóch lamp przy Centrum Kulturalno-Turystycznym w Wilczej Woli. Samorządowiec zaproponował również  budowę zadaszenia na potrzeby organizacji imprez dla mieszkańców. 

O lampy wnioskował również radny Jan Jarosz. Miałyby się one pojawić przy drodze do posesji  R. Dębiaka. Inny z mieszkańców wnosił natomiast o zamontowanie świateł ewakuacyjnych w remizie OSP.

Mieszkanka zgłaszała z kolei potrzebę budowy chodnika ze Zmysłowa w stronę Rębiszów. - Ten odcinek drogi jest bardzo niebezpieczny dla dzieci, które chodzą tamtędy codziennie do szkoły. Szczególnie w zimie jest sporo wypadków na samym zakręcie drogi - alarmowała kobieta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy