Reklama

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił dyspensy na piątek, 11 listopada

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Sandomierska

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił dyspensy na piątek, 11 listopada - Zdjęcie główne

foto Diecezja Sandomierska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz udzielił dyspensy na piątek, 11 listopada.

W skład Diecezji Sandomierskiej wchodzi wiele parafii z terenu powiatu kolbuszowskiego, m.in. parafie Raniżów, Dzikowiec, Huta Komorowska, Komorów, Kopcie, Krzątka, Lipnica, Majdan Królewski, Raniżów, Spie, Wola Raniżowska i Wola Rusinowska.

Jak czytamy na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, kierując się dobrem duchowym wiernych, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom duszpasterzy, na udzielił wszystkim wiernym Diecezji Sandomierskiej i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania w piątek, 11 listopada wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.

Wierni jednak muszą to zrobić z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Zachęcił on jednocześnie wszystkich korzystających z dyspensy do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy