Reklama

Biogazownie w Dzikowcu. Zobacz zdjęcia z budowy

Opublikowano: ndz, 25 paź 2020 13:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prace budowlane nad dwiema biogazowniami w Dzikowcu dynamicznie postępują. Inwestycja jest już widoczna przy głównej drodze relacji Dzikowiec - Osia Góra.

Przypominamy, że w tym roku mają powstać dwie biogazownie na terenie Dzikowca. Mieszkańcy wsi mieli spore wątpliwości co do tej inwestycji. Obawiali się m.in. nieprzyjemnego zapachu, zagrożeń wybuchem biogazu czy skażenia środowiska. W tej sprawie odbyły się dwa spotkania wiejskie. Pierwsze z pracownikami nadzorującymi całą budowę, a drugie z samym prezesem. Inwestor, jak i pracownicy wyjaśniali sposób funkcjonowania biogazowni, jak również mówili o korzyściach z jej funkcjonowania na terenie wsi.


Mowa m.in. o umowach z tutejszymi rolnikami na skup biomasy czy ogrzewanie pobliskich budynków ciepłem z biogazowni za symboliczne kwoty. Pod kątem prawnym mieszkańcy nie są w stanie zablokować inwestycji. Prezes ma wszystkie potrzebne pozwolenia.

Skontaktowaliśmy się z Kazimierzem Posielskim, prezesem spółki Galaauto, by zapytać, jak przebiegają prace. Jak nas poinformował, biogazownie zostaną oddane do użytku końcem roku, bądź w styczniu 2021 r. Wszystko zależne jest od postępów prac, które mają lekkie opóźnienie. Inwestor zaznaczył, że posiada wszystkie potrzebne dokumenty do budowy, jak również zapewnił, prace postępują zgodnie z wysokimi standardami. 

Jak nasz rozmówca przyznał dalej, że budową zajmują się specjaliści, a postępy prac robią wrażenie. Prezes zaznaczył także, że teren biogazowni będzie zamknięty, zaś mieszkańcom w żaden sposób ta inwestycja nie będzie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Endriu

    Artykuł bardzo ubogi nie ma słowa co będzie wsadem