Reklama

Bieszczady. Niedźwiedzie panoszą się po podwórkach wczasowiczów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 9 lip 2021 16:00
Autor:

Bieszczady. Niedźwiedzie panoszą się po podwórkach wczasowiczów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Bieszczadach, w gminie Czarna, w okolicach miejscowości wypoczynkowej Olchowiec od około roku pojawia się młody niedźwiedź. Zimą tego roku, zarówno niedźwiedzia jak i jego ślady często widywano na małej obwodnicy, w pobliżu skrętu na półwysep i na poboczach, kiedy przebiegał do lasu.

Niestety, od początku sezonu letniego zaczęto widywać jego ślady również w pobliżu domków wypoczynkowych i prywatnych posesji.

Pan Dariusz był bardzo zaskoczony faktem przebywania tak dużego, niebezpiecznego zwierzęcia w tym miejscu. Kilkanaście minut później, niedźwiedź próbował dostać się do blaszaka znajdującego się na podwórku jego sąsiada.  

W ciągu ostatnich kilku dni niedźwiedź bardzo się uaktywnił. Późnym wieczorem wchodzi na tereny posesji niszcząc kompostowniki i kosze na odpady. Wielokrotnie widywano go na drodze i na parkingu. Niedźwiedź wszędzie pozostawia (...) CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  właściciel_posesji

  25 marca 2018 roku kamera monitoringu nagrała niedźwiedzia na jednej z posesji. Płyta z nagraniem została przesłana do Gminy w Czarnej i następnie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Pewne symptomy obecności misia na terenie Olchowca sygnalizowane były przez właścicieli posesji również wcześniej. Osobiście liczę na skuteczne dz... Rozwiń

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  właścieciel_posesji

  Nie wiem na ile skuteczne okazało się podjęte wypłoszenie. Jeśli skuteczne - to raczej cna krótką metę. Przypuszczam, że w niedługim czasie wróci ponownie w poszukiwaniu pożywienia. Myślę, że ponowne ustawienie wiaty zabezpieczającej worki z odpadami jest potrzebą konieczną.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Janusz_myśliwy

  Jak jest za dużo i zagrażają życiu/zdrowiu ludzi trzeba wystrzelać. Proste.