Reklama

„Becikowe” na świnki. Ile pieniędzy można otrzymać? Sprawdzamy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

„Becikowe” na świnki. Ile pieniędzy można otrzymać? Sprawdzamy - Zdjęcie główne

Rolnicy mogą ubiegać się o pieniądze na prosięta. Jakie trzeba spełnić kryteria? | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tysiąc złotych za każde urodzone 10 prosiąt - tyle wynosi pomoc dla producentów trzody chlewnej. Jakie są kryteria i kto może otrzymać wsparcie finansowe?

-  Takie wsparcie finansowe będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch) - informuje Marek Łeptuch, kierownik Biura Powiatowe w Kolbuszowej Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

O takie wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy utrzymujący lochy i produkujący prosięta urodzone w gospodarstwie rolnym między 15 listopada 2021 r. a 31 marca tego roku. Ponadto muszą one zostać oznakowane lub zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia tego roku.

- Pomoc będzie przysługiwać do stada zarejestrowanego na dzień 15 listopada 2021 r. - informuje nasz rozmówca. 

Wsparcie finansowe będzie udzielane na wniosek producenta rolnego, który złoży wniosek w biurze powiatowym ARiMR między 15 lutego a 30 kwietnia. Pomoc będzie wypłacana do 30 czerwca. 

Wniosek ma być nieskomplikowany i będzie zawierał podstawowe informacje o producencie rolnym i jego gospodarstwie takie jak:

  • imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres producenta świń ubiegającego się o pomoc;
  • numer identyfikacyjny powszechnego elektronicznego systemu ewidencji ludności (numer PESEL) albo numer identyfikacji podatkowej (NIP) producenta świń ubiegającego się o pomoc, a w przypadku osób fizycznych nieposiadających numeru PESEL - numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość;
  • oświadczenie producenta świń ubiegającego się o pomoc
Wspomniane oświadczenia to:

  • oświadczenie o zgłoszeniu do 15 kwietnia 2022 r. oznakowania świń urodzonych od 15 listopada 2021 do 31 marca 2022 r. 
  • oświadczenie o zagrożeniu utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią Covid-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy