Reklama

Bat na przemytników już na Podkarpaciu. Kosztował ponad 12 milionów

Opublikowano: wt, 4 sie 2020 13:30
Autor:

Bat na przemytników już na Podkarpaciu. Kosztował ponad 12 milionów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Korczowej oddano do użytku nowoczesne wielkogabarytowe urządzenie RTG o wartości przekraczającej 12 mln zł. To najnowocześniejszy na ścianie wschodniej skaner, przeznaczony do kontroli środków transportu.

Jak informuje Samorząd Województwa Podkarpackiego, zakup skanera został współfinansowany ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w ramach projektu „Bezgraniczne bezpieczeństwo”. Za pomocą skanera możliwa jest kontrola pojazdów ciężarowych, osobowych, autobusów, busów oraz kontenerów.

- Priorytetem jest dla nas wsparcie legalnie prowadzonej działalności gospodarczej i jest to realizowane między innymi poprzez tworzenie dobrych warunków do uczciwej konkurencji rynkowej

- powiedziała Magdalena Rzeczkowska, wiceminister finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

System spełnia wymagania międzynarodowych norm bezpieczeństwa i jest bezpieczny zarówno dla funkcjonariuszy, kierowców czy pasażerów, jak również przewożonych towarów.

- To kolejne wielkogabarytowe urządzenie RTG, które wspomagać będzie działania kontrolne funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej  na kluczowych przejściach granicznych w woj. podkarpackim. Podobne systemy pracują także na drogowym przejściu granicznym w Medyce i kolejowym  przejściu granicznym Przemyśl-Mościska

- czytamy na stronie podkarpacie.pl

W uroczystym przekazaniu sprzętu uczestniczyli także:

  • Władysław Ortyl, marszałek
  • wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka,
  • mł. insp. Grzegorz Skowronek, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie,
  • gen. bryg. SG Roberta Rogoz,
  • komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, ppłk SG Bogusław Czternastek,
  • komendant Placówki Straży Granicznej w Korczowej,
  • Jerzy Wołoszyn, dyrektor Zakładu Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.