Reklama

Basen wykorzysta słońce

Opublikowano: ndz, 19 cze 2016 09:27
Autor:

Basen wykorzysta słońce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pływalnia przygotowuje się do rozbudowy instalacji fotowoltaicznej o kolejne 40 kW. – Jak tylko zostanie ogłoszony nabór wniosków w Urzędzie Marszałkowskim, to będziemy składać odpowiednie pismo. Na razie czekamy – mówi Krzysztof Matejek, kierownik Fregaty.

Kolbuszowski basen od samego początku swojego funkcjonowania stara się wykorzystać energię słoneczną. Najpierw zamontowano na nim 80 kolektorów solarnych, które ogrzewają wodę użytkową i basenową, później przyszła pora na instalacje fotowoltaiczne. – Od maja 2014 roku na pływalni działa system 117 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 30 kW – informuje Krzysztof Matejek i dodaje: – Od początku działania instalacja ta pozwoliła uniknąć emisji ponad 26 ton dwutlenku węgla do atmosfery. Na tym Fregata nie zamierza poprzestać. – W 2015 roku podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu budowlanego rozbudowy instalacji fotowoltaicznej o kolejne 40 kW.

Więcej w Korso nr 24/15.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.