Reklama

Basen w Cmolasie się zamyka. Powód? Drastyczne podwyżki cen gazu. Co z pływalną w Kolbuszowej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Basen w Cmolasie się zamyka. Powód? Drastyczne podwyżki cen gazu. Co z pływalną w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

Basen w Cmolasie zamyka się na cały styczeń.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ceny gazu wzrosły dwunastokrotnie. Przez to basen w Cmolasie od stycznia zostaje zamknięty. Na razie tylko na miesiąc.

Plotki o zamknięciu cmolaskiego basenu okazały się prawdą. Potwierdziła je Iwona Soda, dyrektor Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Poinformowała ona, że pływalnia zostaje zamknięta od nowego roku, na cały styczeń. Powód? Ceny gazu na basenie wzrosły dwunastokrotnie. Nasza rozmówczyni wskazuje na to, że zużycie gazu w 80 proc. idzie na ogrzanie wody. Reszta to ogrzewanie budynku. 

Dyrektor Soda zaznacza, że OWiR nie planuje zwolnień pracowników.

- Mamy czynną halę sportową, pracownicy mają co robić, nawet przy zamkniętym basenie

- mówi, dodając, że należy czekać, jak rozwinie się sytuacja. Na razie nie wiadomo, czy basen wznowi działalność od lutego.

- Czekamy na to, co się stanie i jak się rozwinie sytuacja. My jesteśmy bezradni

- podkreśla Iwona Soda. 

Wszystko wyjaśni się po tym, jak sejm przegłosuje ustawę o cenach gazu. Przypomnijmy, że na ubiegłorocznych wakacjach trwał remont cmolaskiego basenu, który wyniósł około 1,5 mln zł. 

Co z basenem w Kolbuszowej? Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, podkreślił, że na tę chwilę urząd nie podjął ostatecznych decyzji w sprawie ewentualnego zamknięcia na jakiś czas basenu. Nasz rozmówca zaznaczył, że najgorsze są pierwsze miesiące w roku, gdzie gazu zużywane jest najwięcej. 

Do końca roku urząd chce podjąć decyzję w tej sprawie. Jan Zuba poinformował, że kolbuszowski magistrat bardziej skłoniłby się do skrócenia godzin otwarcia pływalni, niż ją całkowicie zamknąć. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy