Reklama

Basen w Cmolasie po miesięcznej przerwie wznawia działalność. Sytuacja wciąż jest jednak trudna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Basen w Cmolasie po miesięcznej przerwie wznawia działalność. Sytuacja wciąż jest jednak trudna - Zdjęcie główne

Basen w Cmolasie został zamknięty na cały styczeń.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po miesięcznej przerwie basen w Cmolasie wznawia swoją działalność. Był zamknięty przez cały prawie cały styczeń.

Basen w Cmolasie przez cały miesiąc był zamknięty. Powód? Wysokie ceny gazu. - Sytuacja jest bardzo trudna - mówił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie poinformował, że ze względu na kilkunastokrotny wzrost cen gazu został zmuszony do podjęcia decyzji o czasowym wyłączeniu z użytkowania pływalni. - Decyzje o zawieszeniu działalności lub znacznemu skróceniu godzin pracy zostały podjęte również na wielu innych pływalniach w naszym kraju - wyjaśniała Iwona Soda, dyrektor cmolaskiego OWiR. Dodała ona także, że ważność wszystkich wykupionych karnetów zostanie stosownie przedłużona o czas zawieszenia działalności obiektu.

OWiR nie planuje także zwolnień 20-osobowej załogi. Hala sportowa także działa bez ograniczeń. 

Poprawka w senacie 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wyjaśnił, że dyrektor ośrodka po konsultacjach podjęła decyzję o zamknięciu basenu. Wynikało to z tego, że większość stycznia dzieci są na feriach.

- Nie jest jasna sytuacja basenów, co do traktowania ich jak szkoły

- zaznaczył szef gminy.

Wójt Galek przypomniał, że jest szansa na to, aby baseny były traktowane tak jak szkoły, a więc obowiązywały ich stare stawki cen gazu. - Uważam, że basen trzeba będzie w lutym uruchomić i mam nadzieję, że ceny będą inne. Jeżeli ceny będą takie jak dla innych podmiotów gospodarczych (droższe stawki za gaz - przyp. red.), to wtedy trzeba będzie bardzo skrupulatnie rozliczać, ile idzie ciepła dla szkoły, a ile na pływalnie - tłumaczył wójt. 

Dodał on także, że jeżeli wysokie ceny gazu się utrzymają, będzie bardzo trudna sytuacja na pływalni. - I będę prosił radę o podjęcie stosownych działań. Ja przygotuję propozycję rozwiązań na sesję styczniową i podejmiemy decyzję co dalej. Dzisiaj sytuacja jest bardzo trudna w zakresie ogrzewania, bo do końca nie wiemy, jak to prawo będzie wyglądać - nadmienił szef cmolaskiej gminy. 

Basen otwarty 

Mimo zawirowań Ośrodek Wypoczynki i Rekreacji w Cmolasie zdecydował się wznowić działalność basenu.

- Drodzy klienci, informujemy, że od niedzieli, 29 stycznia ponownie zapraszamy do korzystania z usług naszej pływalni. Zapraszamy

- poinformowała Iwona Soda, szefowa ośrodka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy