Reklama

Basen dla wszystkich czy wybranych?

Opublikowano: wt, 23 maj 2017 05:00
Autor:

Basen dla wszystkich czy wybranych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kwestia finansowania basenu wywołała ożywioną dyskusję na sesji rady miejskiej. Marek Opaliński próbował dociec, czy działalność pływalni się bilansuje.

W porządku obrad kwietniowej sesji znalazł się punkt dotyczący funkcjonowania krytej pływalni. Z raportu przedstawionego przez Krzysztofa Matejka, kierownika obiektu, wyłaniał się pozytywny obraz – coraz więcej osób korzysta z basenu, wzrasta liczba sprzedanych karnetów, a zawodnicy sekcji pływackiej z sukcesami startują w ogólnopolskich konkursach. Radnych przedstawione dane ucieszyły, ale i skłoniły do dyskusji. Temat, jak łatwo się domyślić, dotyczył pieniędzy.

Mniej czy więcej?
Marek Opaliński, radny a zarazem sołtys Zarębek, starał się ustalić, jakie są ogólne koszty utrzymania basenu i czy działalność pływalni się bilansuje. – Z tego, co wiem, to nie, więc ile gmina musi do tego dokładać? I czy w związku z większym obłożeniem basenu te koszty się zmniejszają czy jest tendencja wzrostowa? – mnożył pytania radny. Krzysztof Matejek zaznaczył, że koszty, które pokrywa samorząd, nie są tajemnicą. Wynikają bowiem z planu finansowego zawartego w budżecie gminy. – Koszt finansowania wydatków według planu wynosił ponad 2 mln zł. Nam udało się te wydatki zmniejszyć do 1 966 000 zł. Jeśli zaś chodzi o plan dochodów, był na poziomie 678 tys. zł, a nam udało się wykonać 753 tys. zł. Wynika to z tego oczywiście, że więcej użytkowników korzysta z pływalni – powiedział kierownik basenu. – Jeśli zaś chodzi o bilansowanie się basenów, to nie występuje – dodał.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

    haha

    jak przynoszą straty to najlepiej je zamknąć po co dokladac kilkanascie czy kilkadziesiat tysiecy do jednostki ktora moze doprowadzic gmine czy powiat do bankructwa pan starosta ma juz w tym wprawe

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

    Jan

    4zł i 4,50zł powiada Burmistrz a rzeczywiście: http://www.basen.kolbuszowa.pl/45-cennik.html i na początku 2017 roku kolejna podwyżka.Tymczasem to najdroższa pływalnia w okolicy polecam dla porównania obiekty w Nowej Dębie czy Ropczycach gdzie w cenie wejścia jest dużo więcej atrakcji jak sauny za które tu trzeba słono dodatkowo płacić oraz dużo w... Rozwiń