BADMINTON. Konrad Płoch wywalczył w rozegranych w Białymstoku mistrzostwach Polski srebrny medal  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIKonrad w tym roku walczy już w kategorii młodzieżowca. W Białymstoku zgłosił się do walki w grze podwójnej mężczyzn i grze mieszanej.

W tej pierwszej we współpracy z Patrykiem Kopciem ze Stali Nowa Dęba odpadł już w pierwszej rundzie. Zdecydowanie lepiej szło mu z Olą Goszczyńską z Milenium Warszawa. Duet Goszczyńska-Płoch zna się od paru lat. W mistrzostwach dotarli aż do finału. Przegrali z parą Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 0:2 (18:21, 18:21).

– Srebro to sukces Konrada. Śmiłowski to bardzo utytułowany zawodnik, jeździ po całym świecie – zaznaczał Piotr Surowiec, trener Startu.

W Białymstoku klub z Widełki miał jeszcze jednego reprezentanta. Był nim Paweł Kopański. W grze pojedynczej wygrał jeden mecz. W drugiej rundzie trafił na turniejową "1" – Mateusza Danielaka, z którym przegrał 0:2 (14:21, 11:21).

Sprawdził się również w grze podwójnej mężczyzn. Uległ we współpracy z Łukaszem Stępniewskim duetowi Bartosz Frontczak/Krzysztof Łukowski 0:2 (17:21, 16:21).