Reklama

Asp. Beata Chmielowiec o cyberprzemocy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Asp. Beata Chmielowiec o cyberprzemocy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Cyberprzemoc była tematem internetowego spotkania z uczniami klas pierwszych kolbuszowskiego liceum. Spotkanie zorganizowano z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Bezpiecznego Internetu.

Tematyka zagrożeń w przestrzeni internetowej wpisuje się również we współrealizowany przez kolbuszowskich policjantów program profilaktyczny „Cyberbezpieczni”.


Z okazji przypadających w tym tygodniu obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu asp. Beata Chmielowiec z kolbuszowskiej jednostki rozmawiała wczoraj (czwartek, 11 lutego) z uczniami klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, na temat zagrożeń, na jakie narażeni są użytkownicy internetu.

- Upowszechnienie wśród młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu, a także propagowanie zasad bezpiecznego i właściwego zachowania w sieci, wpisują się także w założenia programu profilaktycznego „Cyberbezpieczni”, realizowanego przez policjantów na terenie Podkarpacia

- informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Spotkanie miało formę internetowej lekcji. Uczestniczyło w nim blisko 80 uczniów. Funkcjonariuszka wyjaśniała, czym jest cyberprzemoc i jakie może mieć formy. Przestrzegała przed niewłaściwymi i obraźliwymi wpisami i  komentarzami na portalach społecznościowych, które mogą narazić ich autorów na odpowiedzialność karną. Policjantka wyjaśniała również, czym jest mowa nienawiści oraz omawiała przestępstwa, do jakich najczęściej dochodzi na łamach internetu. Tematem spotkania była też odpowiedzialność prawna nieletnich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy