Reklama

Amelia Chudzik najszybsza w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Amelia Chudzik najszybsza w Rzeszowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co roku, 11 listopada, w całej Polsce odbywają się biegi upamiętniające kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W Rzeszowie i w Dąbrowie Tarnowskiej pokazali się zawodnicy kolbuszowskiej Tiki-Taki.

W niedzielę, 10 listopada, wystartowali w Dąbrowie Tarnowskiej na dystansie 2 km. Zwycięzcą biegu został 15-letni Wiktor Zięba, młodszy brat Szymona Zięby. Druga wśród kobiet była Karolina Zuber.

Dzień później, 11 listopada, odbył się w Rzeszowie największy niepodległościowy bieg w naszym regionie, gdzie na dystansie 10 km rywalizowało ponad 2 tysiące biegaczy. Powalczyli nie tylko Polacy. W kategorii juniorek do lat 19 dużą niespodziankę sprawiła  zaledwie 13- letnia Amelia Chudzik z Woli Raniżowskiej, która stanęła na najwyższym stopniu podium. – Nasza zawodniczka nie tylko wybornie wytrzymała tempo biegu, ale też popisała się świetną końcówką, bo na ostatnim kilometrze wyprzedziła swoje największe rywalki – zaznaczał trener Bogdan Karkut.

Amelia tym samym godnie zastąpiła swoją starszą bardziej utytułowana koleżankę klubową, Monikę Węgrzyn, która tym razem wyjechała na zgrupowanie treningowe. Monikę zobaczymy w najbliższy weekend w Wysowej w Gorlickim Biegu Górskim. To wyścig w ramach Ligi Biegów Górskich. – Szukamy punktów przed finałem. Do liderki teraz tracimy 45 oczek – tłumaczy Karkut.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE