Reklama

Akcja "Znicz" na podkarpackich i kolbuszowskich drogach. Są pierwsze wypadki, ranni i nietrzeźwi

Opublikowano:
Autor:

Akcja "Znicz" na podkarpackich i kolbuszowskich drogach. Są pierwsze wypadki, ranni i nietrzeźwi  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podkarpaccy policjanci rozpoczęli akcję "Znicz". Na drogach województwa podkarpackiego doszło już do kilku wypadków. Policja zatrzymała także pijanych kierowców.

Jak co roku, w związku z dniem „Wszystkich Świętych”, na terenie województwa podkarpackiego nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą podkarpaccy policjanci. Działania „Znicz 2021” rozpoczęły się w piątke, 29 października i trwać będą do wtorku, 2 listopada. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbają o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.

1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy spodziewamy się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Podkarpaccy policjanci na bieżąco będą monitorować nasilenie ruchu i reagować na pojawiające się utrudnienia.

- Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchem

- wyjaśnia Podkarpacka Policja.

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i w poniedziałek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

  • 31 października 2021 r. (niedziela) w godz. od 18 do 22
  • 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. od 8 do 22
Statystyki akcji z Podkarpacia (sobota, 30 października): 

  • Wypadki - 7 
  • Ranni - 8 
  • Zabici - 1 
  • Nietrzeźwi kierowcy - 8 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy