Reklama

700 żołnierzy i Leopardy na poligonie w Nowej Dębie. Będzie głośno!

Opublikowano:
Autor:

700 żołnierzy i Leopardy na poligonie w Nowej Dębie. Będzie głośno!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 700 żołnierzy batalionu czołgów, kompanii saperów oraz sztabu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej rozpoczyna szkolenie poligonowe w Nowej Dębie. 

W ramach szkolenia żołnierze wykonają strzelania, kierowania ogniem i wybrane elementy taktyki. Kolejnym elementem będzie ćwiczenie pk. Lampart-19.

- Każdy element jest ważny. Bez przetransportowania sprzętu na poligon nie można mówić o szkoleniu poligonowym. Transport, to również element szkolenia. Doskonalimy dowódców i kierowców Leopardów w realizowaniu procedur związanych z zabezpieczeniem logistycznym – mówił podczas załadunku zastępca dowódcy brygady, płk Dariusz Czekaj.

Od niespełna dwóch tygodni na poligonie w Nowej Dębie operuje grupa żołnierzy, których zadaniem jest przygotowanie obozowiska oraz innych niezbędnych elementów zabezpieczenia logistycznego dla żołnierzy, którzy rozpoczęli przemieszczanie z warszawskiej brygady na poligon sąsiadujący z powiatem kolbuszowskim. 

Jak informuje Wojsko Polskie, ćwiczenie Lampart-19, które rozpocznie się 25 listopada i potrwa do końca miesiąca będzie składać się z kilku etapów. Wśród nich m.in. : planowania i organizacji działań, pokonanie przeszkód wodnych oraz wykonanie wybranych elementów taktyki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE