Reklama

50 Kół Gospodyń Wiejskich zjechało do Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: ndz, 8 mar 2020 21:00
Autor:

50 Kół Gospodyń Wiejskich zjechało do Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Było to pierwsze, w takim gronie, spotkanie gospodyń z powiatu kolbuszowskiego.

- Spotkanie miało na celu podsumowanie działalności członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu - mówi Marta Tendera, przewodnicząca KGW gminy Kolbuszowa. 

Zorganizowano je końcem lutego. Panie miały okazję nie tylko porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu koła, ale również spróbować potraw wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Były to: kapusta ziemniaczana z Kolbuszowej Górnej oraz pamuła weryńska z Weryni. O tej tradycyjnej żywności opowiadała podczas spotkania Janina Olszowy. Na stołach pojawiły się pierogi (kilka rodzajów), a także chrust, oponki i pączki, przygotowane przez panie z KGW z terenu gminy Kolbuszowa. 

Tego wieczoru nie zabrakło również popisów na scenie - dla publiczności wystąpiły Jarzębinki z Weryni.  kgwOrganizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz kolbuszowskiego starostwa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE