Reklama

3 miliony złotych dla gminy Kolbuszowa ze sprzedaży działki. Na co trafią pieniądze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po decyzji o sprzedaży gminnej działki przy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej niektórzy mieszkańcy nie kryli oburzenia, że nikt z magistratu nie poinformował o takich planach. Obawiają się, że nowy sąsiad będzie dla nich utrudnieniem.

Urząd Miejski w Kolbuszowej ogłosił wynik przetargu na sprzedaż działki położonej przy ul. Wojska Polskiego o powierzchni 0,8201 hektara.  Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 3 029 490 zł.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, proponując za działkę 3 060 240 zł. Tym samym spółka Centro-Bud Development z Mielca stanie się właścicielem działki przy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej, po podpisaniu stosownych dokumentów. 

Na stronie internetowej inwestora widnieje informacja, że w trakcie realizacji jest koncepcja zabudowy nieruchomości około 125 mieszkaniami o powierzchni 6 tys. mkw przy ul. Wojska Polskiego. Firma Cetnro-Bud Development realizuje już jedną inwestycję w Kolbuszowej. Mowa o budowie bloków przy ul. Obrońców Pokoju (za dawnym gazownictwem). 

W rozmowie z Korso Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, przypomniał, że 12 lat temu samorządowcy planowali, aby na działce przy ul. Wojska Polskiego wybudować budynek komunalny. Skończyło się tylko na planach, ponieważ gminę nie było stać na realizację założeń. 

Nie było też możliwości pozyskania zewnętrznych funduszy na ten cel, więc urząd musiał zrezygnować z takiego pomysłu. Gminy nie było stać na to, żeby wybudować blok za kilka milionów złotych i takie pieniądze nigdy by do magistratu nie wróciły, bo czynsz nie zawierałby w sobie kosztów inwestycji, tylko pokrywał bieżące koszty eksploatacyjne. - Liczyliśmy na program mieszkanie plus, ale się to nie udało - nadmienił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

To inwestor z Mielca był zainteresowany działką w Kolbuszowej. Firma Centro-Bud Development dopytywała o możliwość jej sprzedaży. 

- Nie wystawialiśmy tej działki na sprzedaż, bo liczyliśmy, że może będzie korzystny program rządowy, który pozwoli realizować w takim systemie, że część mieszkań jest na wykup, a część na wynajem. To jednak nie wypaliło

- mówił Jan Zuba. 

Szef gminy dodał, że jest bardzo duże zapotrzebowania na mieszkania w Kolbuszowej i powstają kolejne budynki wielolokalowe. 

Decyzję o sprzedaży działki przy ul. Wojska Polskiego tłumaczył tym, że z samego posiadania gruntu nie ma żadnych korzyści. Kiedy powstanie tam blok, będzie to z pożytkiem dla mieszkańców. Wtedy będzie też wpływ podatków do gminy. - Ocenia się, że w Kolbuszowej powinno powstać ponad 200 mieszkań - nadmienił burmistrz. 

Nie wiadomo jeszcze, na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży działki przy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej.

- Jeszcze ich nie ma, bo dopiero był przetarg, musi być podpisany akt notarialny, żeby pieniądze były wpłacone przed aktem notarialnym. Dopiero będziemy na ten temat ze skarbnikiem rozmawiać, jak te pieniądze dobrze spożytkować. Nie zostaną one przeznaczone na wydatki bieżące, to nie wchodzi w grę

- wyjaśnił Jan Zuba. 

Na ten moment gmina Kolbuszowa ma bardzo dużo inwestycji w trakcie realizacji na ponad 60 mln zł.

- Kolejnych inwestycji nie rozpoczniemy, bo trzeba to zrealizować, co jest. Natomiast musimy pamiętać też o tym, że mamy deficyt budżetowy i nie chciałbym go w całości pokrywać kredytem. Mamy do przemyślenia temat wspólnie z komisją finansów - podkreślił szef Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Działka obok sprzedanej przy ul. Wojska Polskiego pozostaje dalej w dyspozycji gminy.

- Niech się ludzie nie martwią, to nie będzie zamknięte osiedle. Powstanie blok, otwarte place, parkingi i chodniki. Tam też będą ciągi komunikacyjne dla wszystkich, nie tylko dla mieszkańców

- podsumował Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy