Reklama

2900 osób hospitalizowanych. 142 pod respiratorami z powodu koronawirusa

Opublikowano: wt, 21 kwi 2020 14:30
Autor:

2900 osób hospitalizowanych. 142 pod respiratorami z powodu koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W zakaźnych szpitalach jednoimiennych hospitalizowanych jest 2500 tys. chorych na koronawirusa; generalnie we wszystkich szpitalach przebywa 2900 osób. Od kilkunastu dni ta liczba jest stała i tych pacjentów nie przybywa - podał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

"Najnowsze dane to 144 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, pięć osób niestety zmarło, w sumie mamy w Polsce 9737 osób zakażonych" - poinformował Kraska podczas konferencji prasowej.

Dodał, że blisko 1300 osób już wyzdrowiało i ta liczba z dnia na dzień rośnie. "Na respiratorach tych pacjentów najbardziej i ciężko chorych jest 142 osoby" - podał wiceminister.

- Myślę, że ta liczba i osób na respiratorach, ale również osób hospitalizowanych w zakaźnych szpitalach jednoimiennych, to jest 2500 tysiąca, a generalnie we wszystkich szpitalach przebywa 2900 osób. Od kilkunastu dni ta liczba jest stała i tych pacjentów nie przybywa - wskazał Kraska. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE