Reklama

12 księży z diecezji rzeszowskiej zmarło w 2020 roku [LISTA]

Opublikowano: pt, 1 sty 2021 13:13
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcia: Archiwum diecezji rzeszowskiej, archiwum Domu Księży Seniorów, archiwa parafialne, Dariusz Kamiński, Tomasz Nowak

12 księży z diecezji rzeszowskiej zmarło w 2020 roku [LISTA] - Zdjęcie główne

foto Zdjęcia: Archiwum diecezji rzeszowskiej, archiwum Domu Księży Seniorów, archiwa parafialne, Dariusz Kamiński, Tomasz Nowak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Diecezja rzeszowska przygotowała listę, na której znalazły się nazwiska duchownych zmarłych w minionym roku. Wśród nich jest kilku księży z powiatu kolbuszowskiego.

- W 2020 r. zmarło 12 księży przypisanych do diecezji rzeszowskiej.

- Ponadto lista obejmuje ks. Stanisława Rybę, który już jako emeryt, w 2018 r. zmienił diecezję na tarnowską. Jest też na niej bp Jan Niemiec, który przez ostatnie lata, w związku z chorobą, często przebywał i służył na terenie diecezji rzeszowskiej

- wyjaśnia ks. Tomasz Nowak, rzecznik diecezji.

Zmarli duchowni w 2020 roku:

  • Ks. Feliks Flejszar. Urodził się 20 listopada 1938 r. Markowej. 24 czerwca 1969 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był długoletnim kapelanem Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Zmarł 3 marca 2020 r.

  • Ks. Mariusz Małej. Urodził się 12 maja 1974 r. w Rzeszowie. 1 czerwca 2000 r. w Rzeszowie przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem i duszpasterzem w diecezjach Graz i Eisenstadt w Austrii. Zmarł 20 kwietnia 2020 r.

  • Ks. Czesław Łaguz. Urodził się 6 listopada 1946 r. w Jodłowej. 31 maja 1970 r. w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem w Gliniku. Zmarł 30 czerwca 2020 r.

  • Ks. Adam Dzióba. Urodził się 28 stycznia 1966 r. w Lipnicy koło Kolbuszowej. 15 czerwca 1991 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był diecezjalnym duszpasterzem rodzin i proboszczem w Krasnem. Zmarł 12 września 2020 r.

  • Ks. Stanisław Ryba. Urodził się 29 czerwca 1940 r. w Lipinach. 27 czerwca 1965 r. w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem w Tylmanowej i w parafii farnej w Sędziszowie Małopolskim. Zmarł 15 października 2020 r.

  • Ks. Tomasz Blicharz. Urodził się 12 listopada 1981 r. w Kolbuszowej. 26 maja 2007 r. w Rzeszowie przyjął święcenia kapłańskie. Był diecezjalnym duszpasterzem Liturgiczej Służby Ołtarza i, ostatnio, wikariuszem w Zaczerniu. Zmarł 17 października 2020 r.

  • Bp Jan Niemiec. Urodził się 14 marca 1958 r. w Rzeszowie. 24 czerwca 1987 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. 8 grudnia r. 2006 r. w Kamieńcu Podolskim przyjął święcenia biskupie. Był biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej. Zmarł 27 października 2020 r.

  • Ks. Stanisław Mac. Urodził się 27 kwietnia 1936 r. w Cieszacinie Małym k. Jarosławia. 12 czerwca 1960 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był budowniczym katedry i proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zmarł 1 listopada 2020 r.

  • Ks. Jerzy Gajda. Urodził się 2 lutego 1961 r. w Jaśle. 24 czerwca 1987 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem w Baryczce. Zmarł 6 listopada 2020 r.

  • Ks. Stanisław Sznajder. Urodził się 20 marca 1942 r. w Komborni. 24 czerwca 1969 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem parafii św. Mikołaja w Rzeszowie. Zmarł 7 listopada 2020 r.

  • Ks. Kazimierz Brzyski. Urodził się 16 lutego 1947 r. w Cieplicach. 5 czerwca 1971 r. w Jarosławiu przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem w Warzycach i kapelanem wizytek. Zmarł 14 listopada 2020 r.

  • Ks. Józef Półchłopek. Urodził się 19 marca 1955 r. w Gwoźnicy Górnej. 8 czerwca 1980 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem w Mazurach i Sławęcinie oraz kapelanem Szpitala Miejskiego w Rzeszowie i Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Zmarł 15 listopada 2020 r.

  • Ks. Stanisław Kopeć. Urodził się 29 stycznia 1931 r. w Radwanie. 29 czerwca 1955 r. w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem w Radgoszczy k. Tarnowa, parafii farnej w Ropczycach i w Czudcu. Zmarł 2 grudnia 2020 r.

  • Ks. Antoni Bukała. Urodził się 14 września 1930 r. w Przybyszówce. 30 maja 1957 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Był proboszczem administratorem parafii w Tarnawcu k. Leżajska i proboszczem w Budach Głogowskich. Zmarł 26 grudnia 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.