Reklama

- Jego poprzednik urzędował cztery godziny - zarzuca mężczyzna. Sprawdzamy ile pracują przewodniczący rad gminy

Opublikowano: czw, 31 sty 2019 08:14
Autor:

 - Jego poprzednik urzędował cztery godziny - zarzuca mężczyzna. Sprawdzamy ile pracują przewodniczący rad gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwający półtorej godziny dyżur przewodniczącego rady gminy to zdaniem naszego Czytelnika za mało. Co na to Jan Puzio, który szefuje obecnej radzie?

Mieszkaniec gminy zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie dyżurów przewodniczącego Rady Gminy Raniżów. Mężczyzna zarzucił, że Jan Puzio, obecny szef rady, swoje dyżury pełni w urzędzie gminy zbyt krótko, bo raz w tygodniu i tylko przez półtorej godziny. - Dyżur jego poprzednika Ryszarda Rzeszutka trwał cztery godziny. Najwidoczniej była więc taka potrzeba - stwierdził mężczyzna.

Ważna jest czasowość

Nasz Czytelnik zwrócił również uwagę na wysokość diety pobieranej przez przewodniczącego rady gminy. - Skoro pan Jan Puzio otrzymuje co miesiąc 1300 zł, a dyżuruje krócej, to czy ta gaża będzie mu pomniejszona? - dopytywał.  - Nie mówię, że pan Puzio nie ma kompetencji, bo radni wybrali go na przewodniczącego i dobrze zrobili, ale czasowość do pełnienia danej funkcji też jest ważna - wyjaśnił mężczyzna.

Co na to Puzio?

- Sprawy naszej gminy są dla mnie bardzo ważne. Godziny dyżurów są kwestią do rozstrzygnięcia i tu jestem otwarty na dialog - stwierdził przewodniczący Jan Puzio. - Jestem dostępny dla mieszkańców nie tylko w godzinach, kiedy pełnię dyżur w Urzędzie Gminy Raniżów, ale i przede wszystkim poza obiektem gminy - powiedział nam szef raniżowskiej rady.  

Jak dodał, większa część mieszkańców gminy zgłaszała sygnał, aby spotkania były również w godzinach późniejszych po pracy. - Dlatego też prowadzę konsultacje społeczne w biurze poselsko - senatorskim w Raniżowie w poniedziałki od godz. 18-19. Spotykam się również z mieszkańcami po wcześniejszym umówieniu. A więc zarzut do pełnionego dyżuru, raczej brak jego, jest bezpodstawny - zaznaczył i dodał: - Zapraszam do kontaktu również mailowego i telefonicznego oraz przez media społecznościowe, również w tej formie odpowiadam na pytania mieszkańców.

Dla porównania
Poniżej przedstawiamy, kiedy i w jakich godzinach dyżurują przewodniczący rad w sąsiednich gminach:
Eugeniusz Panek, przewodniczący RG Dzikowiec, dyżuruje w każdy poniedziałek w godz. 15-16 (UG pok. nr 22),
Robert Róg, przewodniczący RG Niwiska, dyżuruje w każdą środę w godz. 15 - 16 (UG pok. nr 17),
Waldemar Kamiński, przewodniczący RG Majdan Królewski, dyżuruje w każdy wtorek w godz. 12-13 (UG pok. nr 207),
Ryszard Warzocha, przewodniczący RG Cmolas, dyżuruje w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. 14 - 15.30 (UG pok. nr 23).
Krzysztof Wilk, przewodniczący RM Kolbuszowa, oraz Krzysztof Kluza i Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący RM Kolbuszowa, dyżurują w każdy wtorek w godz. 8 - 11 (UM pok. nr 16).
W poszczególnych miesiącach dyżurują:
Krzysztof Wilk: styczeń, kwiecień, lipiec, październik
Krzysztof Wójcicki: luty, maj, sierpień, listopad
Krzysztof Kluza: marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień


Więcej a aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.