Reklama

Reklama

To będzie katastrofa! Medyk z Rzeszowa grozi zaprzestaniem szczepień przeciw COVID-19!

Opublikowano: pon, 19 kwi 2021 14:42
Autor: | Zdjęcie: Pexels

To będzie katastrofa! Medyk z Rzeszowa grozi zaprzestaniem szczepień przeciw COVID-19! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Po serii artykułów na temat akcji szczepienia w Rzeszowie Centrum Medyczne "Medyk" opublikowało kolejne oświadczenie. Czytamy w nim, że: "Insynuacje, domniemania, a przede wszystkim nagonka polityczna, w jaką zostaliśmy wplątani powoduje, że rozważamy całkowite przerwanie naszego udziału w ramach Narodowego Programu Szczepień. Gdyby się tak stało, około 100 punktów szczepień z wydajnością około 70 tysięcy szczepień tygodniowo, zniknie z mapy Polski."

Reklama

Nie tak dawno zrobiło się głośno o ekspresowym tempie szczepień przeciw COVID-19 w Rzeszowie. Jednocześnie politycy Koalicji Obywatelskiej cały czas podkreślali, że jest to "element trwającej kampanii wyborczej", a przy szczepieniach jest wiele nieprawidłowości. Miały się tam zgłaszać osoby bez skierowań, poniżej 40. roku życia.

CZYTAJ TAKŻE:

RUSZYŁ PIERWSZY PUNKT SZCZEPIEŃ POPULACYJNYCH NA PODKARPACIU>>

Pojawiły się także doniesienia o wielokrotnym stosowaniu igieł jednorazowego użytku, a w końcowym efekcie Centrum Medyczne "Medyk" zostało skontrolowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wciąż nie ma wyników kontroli, ale pojawiają się kolejne doniesienia prasowe. Tam "oskarża się" rzeszowskie Centrum ile zarabia na całej akcji szczepień. Zarząd spółki postanowił zareagować na te doniesienia.

Zarzuca się nam, że zarabiamy na szczepieniach. Prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach prowadzenie akcji szczepień jest dla nas nieopłacalne lub na pograniczu opłacalności. Jak dużo potrzeba ofiar, aby nastąpiło zrozumienie, iż wszyscy medycy, którzy współpracują w ramach zwalczania skutków pandemii robią, to dla dobra pacjentów i osób, które chcą się zaszczepić i być bezpieczne? Gdy zaczynaliśmy szczepić na Podkarpaciu, w niektórych jego regionach nikt oprócz nas nie chciał się podjąć tego zadania. Wynajęliśmy obiekty, zatrudniliśmy nowy personel, a to bardzo duże koszty. Ponieważ jednak zawsze odpowiadaliśmy na potrzeby zdrowotne mieszkańców Podkarpacia, także w tej sytuacji nie chcieliśmy zostawić ich samych sobie (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.