Reklama

Nowe dotkliwe obostrzenia oraz obowiązkowe szczepienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nowe dotkliwe obostrzenia oraz obowiązkowe szczepienia - Zdjęcie główne

Nowe obostrzenia | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Rząd ogłosił nowe obostrzenia, obejmujące swoim zakresem okres przedświąteczny i same święta Bożego Narodzenia. Czego będą dotyczyć?

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z Covid-19 rząd zdecydował się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzone zostaną dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

- Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 procent obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę

- mówił Waldemar Kraska. 

Nowe obostrzenia sanitarne:

 • w kinach zakaz konsumpcji,
 • od 15 grudnia zamknięte zostają kluby nocne i dyskotyki,
 • możliwe otwarcie dyskotek w Sylwestra - maksymalnie 100 osób + zaszczepieni,
 • ograniczony limit w transporcie zbiorowym do 75 procent obłożenia,
 • zmiany dla osób przylatujących spoza strefy Schengen: obowiązek testu na Covid-19 na co najmniej 24 godziny wcześniej,
 • od 15 grudnia obowiązkowe testy dla domowników chorujących na COVID-19, niezależnie od posiadania certyfikatu,
 • od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich - po tym terminie uczniowie mają wrócić do szkół,
 • Żłobki i przedszkola mają funkcjonować jak do tej pory, 
 • Ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych, do maksymalnie 100 osób, z obowiązującymi limitami, 
 • Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
Trwają prace nad ustawą, która wprowadzi nowe rozwiązania. Pracodawca będzie mógł żądać testu od pracownika. W projekcie ustawy mają być zagwarantowane darmowe testy na obecność koronawirusa;

Wprowadzono także obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych. Od 1 marca 2022 roku obowiązek szczepień przeciwko Covid-19 będzie dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy