Reklama

Minister Zdrowia nie wyklucza kolejnego lockdownu

Opublikowano: sob, 1 sty 2022 13:00
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia GOV

Minister Zdrowia nie wyklucza kolejnego lockdownu - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Zdrowia GOV

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Dzisiaj po godzinie 11:00, odbyła się konferencja ministrów zdrowia. Adam Niedzielski, główny Minister Zdrowia, nie wyklucza, że jeśli sytuacja epidemiczna nadal będzie się pogarszać, należy spodziewać się kolejnego twardego lockdownu.

Zbliżająca się piąta fala epidemii wywołana wariantem Omikron może przynieść do Polski twardy lockdown. Minister Niedzielski nie wyklucza, że ponowne zamknięcie może mieć miejsce, gdyż dysponujemy zbyt małą wiedzą na temat zakaźności i zjadliwości tego wariantu Covid-19.

Kiedy w Polsce pojawi się piąta fala?

Według naszych pierwszych prognoz – a te prognozy w tej chwili są bardzo obciążone ryzykiem – wygląda na to, że druga połowa stycznia będzie tym momentem, kiedy zacznie się fala związana z omikronem

Na pytanie "kiedy nastąpi powrót restykcji?" Minister Zdrowia odpowiedział, że każda data jest tylko umowna, a jeśli sytuacja nadal będzie się pogarszać to obostrzenia powrócą nawet szybciej niż przyjdzie do nas piąta fala epidemii. 

W stronę Ministra Zdrowia padło również pytanie o powrót uczniów do szkół, Adam Niedzielski swoje zdanie na ten temat ujął w taki sposób: 

10 stycznia to najbardziej realny scenariusz powrotu do szkół. Ale cały obserwujemy sytuację związaną z Omikronem. Wariant ten jest bardziej zaraźliwy, choć też powoduje mniej hospitalizacji. Nasze prognozy mówią, że przesilenie i dominacja Omikronu będzie miała miejsce pod koniec stycznia 

Minister Zdrowia odniósł się również do całej sytuacji związanej ze świętowaniem w Sylwestra. Adam Niedzielski stwierdził, że zakazanie imprez w klubach i dyskotekach zostałoby uznane za "specjalne nałożenie fikcyjnych obostrzeń, które i tak nie zostałyby przestrzegane". 

Chcemy w cywilizowany sposób narzucić pewne normy, jak ta impreza powinna się odbywać – bo te normy są wprowadzone. Przypominam, że jest limit ograniczający do 100 osób – i to jest dosyć restrykcyjne rozwiązanie, bo widziałem, że w innych krajach są takie limity nawet rzędu do tysiąca osób.

Adam Niedzielski zastrzegał, że rząd chce w jak najbardziej cywilizowany sposób podejść do tej uroczystości, która i tak będzie obchodzona. Jak wiadomo, nie da się postawić policjantów przy każdej imprezie w Polsce, co pozostawia pole do oszukiwania. 

Na koniec dnia te osoby, które przekraczają te reguły, biorą też na siebie pewnego rodzaju odpowiedzialność za życie nie tylko własne, ale też ludzi, z którymi się przebywa. Przy braku poczucia odpowiedzialności absolutnie przepisy stają się nieegzekwowalne - podsumował Minister Zdrowia.

 

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 25 dni temu | ocena +2 / -1

    Po

    Każdy kto za to. komuny służył w armii, powinien znać powinien znać postępowania na obszarze po użyciu bojowych środków chemicznych lub broni biologicznej. Decyzje podejmowane przez osoby kierujące walka z kowidem z jaką kolwiek logiką i checia opanowana epidemii. Chwilo trwaj, kasa, kasa...

  • miesiąc temu | ocena +8 / -0

    ,zaszczepiony

    Czy Kurski też będzie odpowiedzialny za inne osoby .W końcu chory plątał się wśród tylu osób .Piąta fala nie przez szkoły będzie lecz przez te wszystkie Sylwestry Zakażeń zaszczepieni też zakażają przecież wszyscy o tym wiedzą Nawet 10 dawka nie pomoże jeżeli nie będziemy zachowywać się rozsądnie