Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Za nami turniej piłkarski w Kolbuszowej Dolnej 2024. Te drużyny okazały się najlepsze [WYNIKI - ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
51
zdjęć

foto K. Ząbczyk

SPORT W środę (29 maja) w Kolbuszowej Dolnej odbył się turniej piłkarski 2024 dla szkół podstawowych z powiatu kolbuszowskiego. Rywalizowało ze sobą ponad 100 uczniów. Które drużyny okazały się najlepsze?

To było prawdziwe święto piłki nożnej. Organizatorem wydarzenia był klub Sokół Kolbuszowa Dolna. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe z Kolbuszowej ("Dwójka" i "Jedynka"), Widełki, Dzikowca, Weryni, Zarębek i Kupna. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-6 i klas 7-8.

Spośród młodszej grupy wiekowej (klasy szóste) najlepsza okazała się drużyna z kolbuszowskiej "Jedynki". Drugie miejsce zdobyła "Dwójka". Na podium stanęła również szkoła podstawowa w Dzikowcu - 3. miejsce. Na 4. miejscu uplasowała się Widełka, a na 5. miejscu - Werynia.

Złoto w starszej grupie wiekowej (klasy ósme) wywalczyła kolbuszowska "Dwójka". Na 2. i 3. miejscu uplasowały się kolejno szkoły z: Widełki i Weryni. Poza podium znalazły się natomiast drużyny z Zarębek (4. miejsce) oraz Kupna (5. miejsce).

- Od małego zachęcamy dzieci do uprawiania sportu i zdrowego, sportowego trybu życia. Stąd też organizacja takiego turnieju właśnie u nas, w Kolbuszowej Dolnej. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie - Podkarpackie Przestrzeń Otwarta

- mówił w rozmowie z nami Andrzej Skowroński, prezes klubu Sokół Kolbuszowa Dolna.

Turniej rozpoczął się o godzinie o godz. 9 na stadionie w Kolbuszowej Dolnej i trwał do godz. 13. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym tygodnika Korso Kolbuszowskie.