Trzy puchary dla Oliwii Sybickiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W Poznaniu rozegrano turniej tenisowy Algida Cup. W zawodach adresowanych do dzieci udział wzięła Oliwia Sybicka.

W czwartek (14 lipca) Oliwia zagrała w turnieju dla kategorii czerwonej (rocznik 2008). Kolbuszowianka pokonała w grupie Skolasińską 7:6, 7:3 oraz Gajewskiego 7:2, 7:2. Porażka w trzysetowym pojedynku 7:3, 5:7, 13:15 z Rytlewskim sprawiła, że wyszła z fazy grupowej z drugiego miejsca.
W półfinale pokonała Allecou 7:4, 7:1 i trafiła do finału, gdzie ponownie czekał ją pojedynek z Rytlewskim. Tym razem to Oliwia była górą. Zawodniczka MKT Stalowa Wola zrewanżowała się za grupową przegraną i ograła go 7:1, 7:1 oraz stanęła na pierwszym stopniu podium.
Następnego dnia Oliwia wystartowała w swojej kategorii wiekowej – niebieskiej (2009). Wygrała wszystkie spotkania grupowe (wyniki: 7:1, 7:0, 7:3), a w fazie play-off nie dała szans ani Makielle,  ani Biernackiemu. Pokonała obu 7:2 i zdobyła pierwsze miejsce.