Reklama

Tiki-Taka Kolbuszowa na Memoriale im. Piotra Surowca w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

Tiki-Taka Kolbuszowa na Memoriale im. Piotra Surowca w Mielcu - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W sobotę, 7 stycznia, w hali lekkoatletycznej stadionu miejskiego w Mielcu odbył się 1. Halowy Memoriał im. Piotra Surowca. Świetnie spisali się podopieczni Bogdana Karkuta z Tiki-Taka Kolbuszowa.


Zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe grawertony, a dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn organizator przygotował nagrody finansowe. 

Piotr Surowiec urodził się 7 maja 1936 roku w Czarnej koło Sędziszowa. Jako lekkoatleta reprezentował barwy następujących klubów: KS Kolejarz Dębica, KS Zryw Dębica, KS Stal Dębica, Stal Mielec (1955-1957), WKS Lotnik Warszawa, KS Wisłoka Dębica, KS Sanoczanka Sanok i FKS Stal Mielec (od 1961 r.). Specjalizował się w skoku w dal i trójskoku. Jako trener wychował niezliczoną liczbę mistrzów i medalistów różnych imprez rangi mistrzostw Polski, Europy i świata. Do jego wychowanków należą: Elżbieta Bajor, Andrzej Białek, Dorota Bogdanowska, Joanna Bryła, Dorota Dydo-Jędrusińska, Artur Gielas, Jolanta Greczka, Mirosław Hydel, Waldemar Kaleta, Józef Marszałek, Patrycja Rataj, Bartłomiej Rataj, Artur Trela, Agnieszka Zięba i Katarzyna Zioło-Tittinger. Jego podopieczni zdobyli ponad 70 medali na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Jako trener i pracownik mieleckiego klubu miał nieoceniony wkład nie tylko w szkolenie młodych lekkoatletów, ale także w organizowanie imprez lekkoatletycznych.

Za swoje zaangażowanie w upowszechnianiu lekkoatletyki wyróżniany był wielokrotnie, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową PZLA, Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Złotą Jubileuszową Odznaką 50-lecia FKS-PZL Stal Mielec oraz tytułem Zasłużony Trener PZLA.

- Do Mielca wybraliśmy się w składzie młodzieżowym. Tylko Bartek Sawuła był w tym składzie juniorem, a pozostali to zawodnicy z kategorii młodzika. Zawody były okazją do sprawdzenia się również w takich konkurencjach, w których na ogół nie startujemy jak np. w skoku w dal. Poza Bartkiem w zawodach wystartowali: Lena i Maja Pastuła, Hubert Zygo, Oliwia Bajor i Norbert Burkiewicz

- powiedział trener Bogdan Karkut.

- Wszyscy spisali się bardzo dobrze, bo ustanowili nowe wartościowe rekordy życiowe, a najwyższe miejsce wywalczyła Maja Pastuła, która była trzecia w biegu na 60 m przez płotki w kategorii U16 z czasem 10,36. Poprzedni rekord życiowy naszej zawodniczki wynosił 10,76, więc występ był bardzo udany

- dodaje trener Tiki-Taka Kolbuszowa.

- Teraz przed naszymi zawodnikami mistrzostwa Podkarpacia, które w najbliższą sobotę odbędą się w Rzeszowie. W Spale na zgrupowaniu kadry narodowej formę szlifuje nasza największą gwiazda Magdalena Niemczyk, ale pierwszy jej start planujemy dopiero za dwa tygodnie

- kończy Bogdan Karkut.

Wyniki Memoriału:


60 metrów pł K U16
1. Urszula Sobolak
2. Marta Sadura
3. Maja Pastuła Tiki-Taka Kolbuszowa


60 metrów kobiet
1. Maja Starzycka 
2. Pola Toporowska
3. Natalia Krupa


60 metrów mężczyzn
1. Jakub Kościelniak
2. Jakub Róg
3. Hubert Bryła


60 metrów K U14:
1. Roksana Gałka
2. Martyna Machała
3. Gabriela Pazdan

60 metrów M U14:
1. Tymon Czech
2. Krzysztof Siembida
3. Szymon Myjak


Skok w dal K:
1. Marta Sadura
2. Maja Wojtanowska
3. Łucja Mrugała


Skok w dal M:
1. Jakub Róg
2. Mateusz Molek
3. Szymon Kumorowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy