Reklama

Szczepan Wójcik trzy razy na podium!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Mocną reprezentację w zawodach w Tarnobrzegu wystawiła kolbuszowska Fregata. Trzy razy na podium stawał Szczepan Wójcik. Błysnęli Karol Rzemień i Braian Skowroński.

Memoriał imienia Jerzego Szczerbatego, zasłużonego działacza Podkarpackiego i Polskiego Związku Pływackiego, odbył się w Tarnobrzegu 20 marca. Na zawody przyjechało sporo zawodników. Zameldowało się ponad 250 zawodników z 21 podkarpackich klubów.

Nasz klub reprezentowali: Milena Szewc, Paulina Sobolewska, Julia Szklarz, Kornelia Woźniak oraz Braian Skowroński, Kacper Więcek, Mateusz Wrona, Szczepan Wójcik, Mikołaj Wójcik, Karol Rzemień i Wiktor Blicharz. Rywalizacja toczyła się wśród pływaków z roczników 2006 i 2007.

Najlepiej zaprezentował się Szczepan Wójcik (2006). Zdobył dwa złote medale i raz był na trzecim miejscu. Pierwszy złoty medal zgarnął na 200 metrów stylem zmiennym, z czasem (2:22.57). - Tuż za nim również nasi zawodnicy – cieszyli się działacze Fregaty. Na czwartym miejscu był Karol Rzemień. Drugie złoto Szczepan zdobył na 100 metrów stylem dowolnym z czasem (58.93), a brąz na 100 metrów stylem zmiennym, z czasem (1:07.01). Z tego rocznika zabłysnął jeszcze Karol Rzemień, zdobywając brązowy medal na 100 metrów stylem grzbietowym, z czasem (1:08.77).

Trudniej mieli nasi młodsi zawodnicy z 2007 rocznika. - Musieli stawić czoła starszym kolegom, ponieważ rywalizacje były łączone w klasyfikacji generalnej. Nasi młodzieżowcy również pokazali serce do walki – wspominają rodzice i działacze naszego klubu.

Mikołaj Wójcik, młodszy brat Szczepana, zdobył złoty medal na 100 metrów stylem motylkowym z czasem (1:06.18). Kolejnym "walczakiem" okazał się Braian Skowroński, który zdobył brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem (32.09) oraz trzykrotnie stawał na czwartym miejscu. - Tylko setne sekundy zaważyły, aby znaleźć się na podium. Trzeba zaznaczyć, że chłopaki z 2007 roku startowali ze starszym rocznikiem, gdzie ich warunki fizyczne miały duże znaczenie w startach. Mimo tego nasi podopieczni znakomicie sobie poradzili – oceniali opiekunowie naszych zawodników. - Pokazuje to, jak nasi zawodnicy walczą. Liczy się to, co osiągają, i za to ich kochamy – podkreślają rodzice. Pozostali zawodnicy nie zdobyli medali, ale pokazali ducha walki i przywieźli kilka życiowych rekordów. Swoje wyniki poprawili m.in.Wiktor Blicharz i Kacper Więcek. Plasowali się w najlepszych "10" swoich konkurencji. .

Na tle dużych ośrodków z całej Polski nasza drużyna pokazała, że ma spory potencjał. W generalnej klasyfikacji medalowej na 21 klubów Fregata zajęła wysokie ósme miejsce. Przed naszymi pływakami kolejne wyzwania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy