Reklama

Kto jest nowym trenerem Orła Kosowy?

Opublikowano:
Autor:

Kto jest nowym trenerem Orła Kosowy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Były zawodnik m.in. Stali Mielec i Siarki Tarnobrzeg, mający na koncie 268 występów w ekstraklasie, 59-letni Edward Tyburski, został nowym trenerem Orła Kosowy.

Tyburski pochodzi z Grębowa. Zaczynał w Siarce Tarnobrzeg. Później przez ponad 10 lat (1979-1990) reprezentował barwy Stali Mielec, z którą grał na najwyższym szczeblu rozgrywek. Potem w pierwszej lidze grał również w Siarce Tarnobrzeg (1991-1995). Występował również w Czuwaju Przemyśl, Sokole Malinie, Jutrzence Ławnica. Był grającym trenerem Błękitnych Jaślany. Występował również w Błysku Górki i Wiśle Gliny Małe (2013-2015). Grał na pozycji obrońcy. 

Zespół z Kosów rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu. Na razie drużyna trenuje raz w tygodniu, ale wkrótce zwiększy intensywność zajęć. Orzeł szuka nowych zawodników, bo paru graczy przymierza się do odejścia. Przez Hucinę sprawdzany jest napastnik Szymon Zieliński, a Dominik Laska i Andrzej Trześniowski wzmocnią Zacisze Trześń. 

Do Kosów przychodzi zaś Kacper Magda z Trzęsówki. Orzeł szuka innych wzmocnień. – Nie mamy jeszcze planu sparingów, ale rozglądamy się za przeciwnikami do gier kontrolnych. Będziemy testować nowych zawodników, ale więcej szczegółów będzie znać w późniejszym terminie – zaznacza Dawid Jachyra, członek zarządu Orła Kosowy, który po operacji kolana powoli wraca do sprawności. - Wracam powoli do treningów i myślę, że od wiosny przyszłego roku będę mógł już pomóc drużynie – dodaje Jachyra.

Od lutego tego roku prezesem klubu jest Damian Magda, zastąpił on na tym stanowisko po wielu latach Andrzeja Trześniowskiego. Do zarządu weszli m.in. Sebastian Piątkowski (wiceprezes) oraz Dominik Piątkowski. Po rundzie jesiennej klub pożegnał się z dotychczasowym trenerem - Bartoszem Stawarzem z Mielca, synem Janusza, obecnie szkoleniowca Zacisza Trześń. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE