Kolbuszowska Frega zgarnęła ponad 30 medali

Autor: | Zdjęcie: Archiwum klubowe

Kolbuszowska Frega zgarnęła ponad 30 medali - Zdjęcie główne

Ekipa kolbuszowskiej Fregaty z trenerem zaprzyjaźnionego klubu Proswim Sokołów Małopolski, Łukaszem Krasowskim (pierwszy z lewej, w drugim rzędzie). | foto Archiwum klubowe

SPORT Kolbuszowska Fregata stała się jednym z najmocniejszych pływackich klubów na Podkarpaciu. Nasi pływacy wywalczyło aż 31 medali w rozegranych w Dębicy mistrzostwach Podkarpacia.

W zawodach wystartowało 200 zawodników z 22 klubów z naszego województwa. Nasz team reprezentowali: Braian Skowroński, Kacper Więcek, Mikołaj Wójcik, Szczepan Wojcik, Wiktor Blicharz, Karol Matuła, Marcin Tabaka, Hubert Bielecki, Milena Szewc, Kornelia Woźniak, Nikola Grochala, Wiktoria Skowrońska, Agata Kruczek i Anna Janusz.

Wśród pań formą błysnęła Nikola Grochala, która wywalczyła 5 medali. Zgarnęła srebrne krążki na 400 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym. Wywalczyła też złote medale na 100 metrów stylem motylkowym i na 200 metrów stylem motylkowym. Zdobyła srebrny medal na 200 metrów – stylem zmiennym. Cztery medale zdobyła Kornelia Woźniak. Była druga na 100 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym i 800 metrów stylem dowolnym. Ponadto zgarnęła brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym. Trzy brązowe medale wywalczyła Milena Szewc. Była trzecia na 50 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Skowrońska w konkurencji na 800 metrów stylem dowolnym. Z medalem do domu wróciła też Oliwia Szklarz. Wywalczyła brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym.

Jeszcze lepiej pokazali się nasi chłopcy. Mikołaj Wójcik zdobył aż... 6 medali. Był najlepszy na 1500 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem motylkowym. Zdobył też dwa srebrne medale na 400 metrów stylem dowolnym i 400 metrów stylem zmiennym. Zgarnął też brązowy medal na 200 metrów, stylem zmiennym.

Pięć medali zdobył Braian Skowroński. Był drugi na 200 metrów stylem zmiennym. Zajmował też trzecie miejsca na 1500 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem klasycznym. Trenerzy zwracali uwagę, że Braian tuż po pierwszym starcie na 50 metrów stylem klasycznym, w którym wywalczył medal, doznał kontuzji kolana. Nie poddał się i nie wycofał z kolejnych startów. Wystartował z kontuzją i zdobył jeszcze kilka medali.

- Wielkie brawa i szacunek za taką postawę. Chłopak pokazał charakter

– cieszył się działacz naszego klubu, Piotr Więcek.

Trzy, wszystkie srebrne, medale zdobył Kacper Więcek. Był drugi na 100 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym. Dwa medale zdobył Szczepan Wójcik. Był drugi na 1500 metrów stylem dowolnym i trzeci na 400 metrów stylem zmiennym. Srebrny medal dorzucił Karol Matuła z klubu partnerskiego Fregaty – Proswim. Był drugi na 100 metrów stylem grzbietowym. Przy wielu startach kolbuszowscy pływacy pobijali swoje życiowe rekordy. Warto podkreślić, że nasza ekipa zajęła również bardzo wysokie, bo ósme miejsce, w rankingu medalowym całych mistrzostw.

Nasi pływacy również zaliczali się do pierwszej dziesiątki najlepiej punktujących według klasyfikacji FINA dębickich zawodów. W swoich kategoriach wysoko klasyfikowani byli Mikołaj Wójcik (czwarty), Braian Skowroński (szósty), Kacper Więcek (ósmy). Wśród dziewcząt najlepiej w tym rankingu wypadły: Nikola Grochala (szósta), Kornelia Woźniak (również szósta) i Milena Szewc (ósme miejsce).