Reklama

Kolbuszowa. Powstaje kompleks lekkoatletyczny przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Powstaje kompleks lekkoatletyczny przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT Trwają wytężone prace przy budowie kompleksu lekkoatletycznego przy LO w Kolbuszowej.

 

 Budowa kompleksu lekkoatletycznego jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie to wyniosło 399 tys. złotych. Całość tej sportowej  inwestycji ma kosztować 850 tys. zł. Brakująca kwota potrzebna na wykonanie tego zadania pochodzić będzie z budżetu powiatu kolbuszowskiego.

Bieżnie i sztuczna trawa

Kompleks, który przyda się sportowcom, ma zawierać między innymi: 200-metrową bieżnię okrężną, 60-metrową bieżnię prostą, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Powstaje również boisko z nawierzchnią wykonaną z trawy syntetycznej. Wraz z budową kompleksu lekkoatletycznego szkoła średnia zostanie wyposażona w podstawowy sprzęt lekkoatletyczny, tj. m.in. w bloki startowe, płotki treningowe, kule treningowe itp.

 

 

Orbitrek pod chmurką

Na placu przy kolbuszowskim  Liceum Ogólnokształcącym powstanie Otwarta Strefa Aktywności(OSA).  Zawierać się w niej będzie plenerowa siłownia oraz plac zabaw dla najmłodszych wraz ze ściankami i drabinkami wspinaczkowymi, i innymi atrakcjami. Jak widać, powstający obiekt ma służyć nie tylko uczniom, ale i całym rodzinom. Cały kompleks zostanie oświetlony. Budowa Otwartej Strefy Aktywności ma kosztować 142 tys. zł. W tej kwocie  50 tys. zł to dotacja pozyskana z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE