Reklama

Klub Raniżovia Raniżów zmienił zarząd a trener szuka nowych zawodników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Jastrzębski

Klub Raniżovia Raniżów zmienił zarząd a trener szuka nowych zawodników - Zdjęcie główne

Gracze Raniżovii Raniżów (na czerwono) na wiosnę muszą się zmobilizować, żeby nie martwić się o utrzymanie do ostatnich kolejek. | foto Marcin Jastrzębski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Klub z Raniżowa zmienił zarząd. Adama Rembisza zastąpił Jakub Jaskot. W zarządzie jest sporo młodych ludzi, w tym kilku wieloletnich zawodników. Wiadomo, że trenerem nadal ma być Stanisław Pruś, który musi szukać nowych zawodników

Wybory nowego zarządu odbyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Prezesem został zawodnik Jakub Jaskot, wiceprezesem Tadeusz Grądzki, rolę skarbnika pełnić będzie Marcin Boronowicz, a sekretarza Mateusz Gwiżdż. Członkami zarządu pozostali Tomasz Krudysz i Roman Sondej.

W nowym zarządzie nie ma Jana Samojednego, gospodarza obiektu w Raniżowie i od wielu lat kluczowej postaci w tym klubie. Samojedny nie żegna się jednak z klubem. - Przekazuję nowemu zarządowi najważniejsze informacje, sam też będę jeszcze, w ramach swoich możliwości, pomagał drużynie - zapowiada Samojedny.

Zespół z Raniżowa w nowej rundzie czeka niełatwa walka o utrzymanie. Przygotowania do wiosennych zmagań zespół Stanisława Prusia rozpocznie 1 lutego. Niezbędne są wzmocnienia. Mówi się o powrocie z Sokoła Sokołów Małopolski Sławomira Sałka (obrońca). Sęk w tym, że Sałkiem zainteresowany jest KS Dzikowiec.

Zespół Prusia w trakcie przygotowań chce rozegrać przynajmniej kilka gier kontrolnych. Rywalami będą m.in. Rudzik Rudna Mała i KS Dzikowiec. Raniżovia w pierwszej rundzie nie zachwycała. Zdobyte 16 punktów 15 meczach nie jest jednak złym osiągnięciem.

- Kilka punktów uciekło, ale walczyliśmy w osłabionym, wąskim składzie. Często graliśmy prawie bez rezerwowych. Trzeba było sobie radzić z tym składem, tymi siłami, które są do dyspozycji

- podkreśla Pruś.

Trener Raniżowa jest szczęśliwy, że do drużyny dołączył nierejestrowany wcześniej w żadnym klubie - 16-letni Daniel Ryczek. - Chłopak się pojawił i szybko wdrożył się do drużyny. To prawda, że jak nie ma kim grać, to łatwiej wejść do składu, ale Daniel naprawdę fajnie wyglądał - wspomina Pruś, który jesienią miał prawo mieć żal do swojego zespołu w kilku meczach. - Z Barką prowadziliśmy 3:0 i przegraliśmy 3:4, w Trześni sędzia podyktował nam dwa rzuty karne, choć faule były poza "16" - wspomina.

Wychowanek Kolbuszowianki rozgląda się za nowymi graczami. Potrzebuje wzmocnień praktycznie na wszystkich pozycjach, bo odejść chce bramkarz Bogusław Babiarz. Ze zmianą barw klubowych nosił się Krystian Rembisz, przerwy lub skończyć z kopaniem w piłkę chce Sławomir Rembisz.

- Frekwencja na większości meczów była niska. Jedynie na ostatnim meczu rundy jesiennej miałem 18 czy 19 chłopaków

- mówi Pruś. 

W Raniżowie nie myślą o spadku, tym bardziej że "urzędowo" spadnie tylko jeden zespół (16. miejsce), a kolejni są uzależnieni od degradacji z dębickiej ligi okręgowej. - Poziom ligi jest wyrównany, tu każdy z każdym może wygrać, nie mamy dużej straty do ekip z górnej części tabeli. Myślę, że trzeba walczyć o miejsce w pierwszej "10" ligi, ale najpierw musimy się wzmocnić, poszerzyć skład - przyznaje Pruś. 

Gdzie były opiekun m.in. Radomyślanki Radomyśl Wielki znajdzie nowych zawodników?

- Trzeba szukać młodych chłopaków, koledzy z moich lat to już raczej skończyli z graniem w piłkę

- opisuje trener Raniżovii. Pruś ma nadzieję, że uda mu się zachęcić do przyjścia jednego z bramkarzy Sokoła Kolbuszowa Dolna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy