Reklama

Drużyna piłkarska Marmury Przyłęk na Igrzyskach LZS w Słubicach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W dniach 25-27 sierpnia 2022 r w Słubicach odbyły się jubileuszowe 25 Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Uczestniczyła w nich drużyna piłkarska Marmury Przyłęk reprezentując województwo podkarpackie w piłce nożnej mężczyzn drużyn 5 osobowych. Drużyna z Przyłęka trafiła do mocnej grupy faworyzowanych drużyn m.in. Świętokrzyskie – mistrz tegorocznych Igrzysk, z którym drużyna z Przyłęka walczyła jak równy przeciwnik minimalnie przegrywając 1 do 2

25-27 sierpnia w Słubicach (województwo lubuskie) odbyły się jubileuszowe 25 Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Uczestniczyła w nich drużyna piłkarska Marmury Przyłęk reprezentując województwo podkarpackie w piłce nożnej mężczyzn drużyn 5-osobowych.

Drużyna z Przyłęka trafiła do mocnej grupy faworyzowanych drużyn m.in. Świętokrzyskie mistrz tegorocznych igrzysk, z którym drużyna z Przyłęka walczyła jak równy przeciwnik minimalnie przegrywając 1 do 2. 

W sumie drużyna z Przyłęka wygrała trzy mecze zajmując ostatecznie 11 miejsce w Polsce drużyn 5-osobowych. Był to debiut na tak wysokim szczeblu rozgrywek. Tu walczyły drużyny nawet z poziomu 4 ligi z szyldem LZS. 

- Chłopaki przeżyli wspaniałą przygodę na pięknym obiekcie słubickiego kompleksu sportowego SOSiR, ponadto trzyosobowa delegacja z Przyłęka na uroczystym otwarciu niosła sztandar Podkarpackiego Zrzeszenia LZS wieczorową porą w plenerze zabytkowego stadionu

- mówi Adam Chlebowski, członek rady Podkarpackiego Zrzeszenia LZS.

Otwarcia igrzysk dokonali Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki Kamil, Mieczysław Kazimierz Baszko, prezes rady głównej Krajowego Zrzeszenia LZS wraz z wielu osobistościami świata sportu i polityki oraz miejscowych władz.

Imprezie towarzyszyło uroczyste zapalenie znicza i odśpiewanie hymnu narodowego, a także wiele pięknych występów na wzór prawdziwej olimpiady. Piękne przeżycie tych chwil na pewno pozostanie zawsze w pamięci dla jej uczestników i reprezentacji z naszej gminy drużyny z Przyłęka.

W wolnym czasie delegacja z gminy Niwiska zwiedziła Słubice. Przeszli też przez most prosto do sąsiedniego miasta po stronie niemieckiej Frankfurt nad Odrą. Gospodarze zadbali też o rozrywkę przygotowując wiele atrakcji w tym muzycznych zespołów polskich i niemieckich, a ich muzykę do północy było słychać w obu miastach po obydwu stronach Odry.

Nawiązano przyjazne kontakty i znajomości, które zapewne zaowocują długotrwałą przyjaźnią. Młodzież Przyłęka reprezentowali Bartłomiej Chodór, Arkadiusz Chodór, Krystian Misiak, Patryk Gancarczyk, Szymon Komaniecki, Jakub Nowosiadło i Adrian Soboń, a organizatorem i koordynatorem wyjazdu był Adam Chlebowski, członek rady Podkarpackiego Zrzeszenia LZS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy