Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W minioną sobotę na stadionie Juwenii Przemyśl odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z dwóch województw: Małopolski i Podkarpacia. Swoją obecność zaznaczyli tam Amelia Chudzik i Bartek Sawuła.

W zawodach udział wzięło prawie 200 zawodników w kategorii do 16 lat. Wśród nich znalazła się dwójka lekkoatletów kolbuszowskiej Tiki -Taki: Amelia Chudzik i Bartek Sawuła. - Pobiegli na trudnych technicznie płotkarskich dystansach i obydwoje spisali się bardzo dobrze, bo nie tylko zajęli wysokie miejsca, ale zarazem poprawili rekordy życiowe – cieszy się Bogdan Karkut, trener Tiki -Taki.

Amelia na dystansie 1000 metrów z przeszkodami uzyskała czas 3 minuty, 32 sekundy i 12 setnych i o blisko 8 sekund poprawiła swój najlepszy dotychczasowy rekord. W swojej konkurencji zajęła czwarte miejsce.

Bartek pobiegł na dystansie 300 m przez płotki i zdobył srebrny medal z czasem 41 sekund i 17 setnych sekundy. To wynik lepszy o 11 setnych sekundy od rekordu Bartka sprzed tygodnia.

- Aktualnie to piąty wynik na listach krajowych, a tam jest bardzo ciasno, jeśli chodzi o różnice w czołówce, bo pierwsza dziesiątka zamyka się w jednej sekundzie

– podkreśla Karkut.

Już za niespełna dwa tygodnie czeka nas bardzo emocjonująca walka o medale mistrzostw Polski w Karpaczu, gdzie odbędzie się krajowy czempionat w kategorii do 16 lat.

- W najbliższą sobotę planujemy jeszcze start w Krośnie podczas memoriału Kazimierza Świerzowskiego, ale będą to płaskie dystanse bez płotków

– informuje trener.

Tiki -Taka tym startem zdobyła 3 punkty do rankingU współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ma ich już w tym roku 34, a jeszcze zostały przełajowe starty. Rok temu zgarnęła 30 punktów.