28 medali Fregaty Kolbuszowa! Kto reprezentował nasz powiat? Sprawdź

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT Świetnie w Letnich Pływackich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego zaprezentowali się pływacy kolbuszowskiej Fregaty. Nasi pływacy zdobyli, uwaga, 28 medali. Zmagania odbyły się w Dębicy. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 25 klubów z Podkarpacia.

Nasz zespół Fregata Kolbuszowa ze wsparciem Proswim Sokołów Małopolski pokazał swoją potężną moc na tych zawodach.

Warto zaznaczyć, że zawodnicy z rocznika 2006 i 2007 są w trakcie ciężkich treningów, które przygotowują ich do Letnich Mistrzostw Polski.

- Mimo to pokazali i udowodnili, że są w coraz lepszej formie. W ostatnich dwóch tygodniach przepływali po około 150 km, każdy z pływaków

– zaznacza działacz Piotr Więcek.

Wśród chłopców klasę pokazał Braian Skowroński, zdobywca 7 medali, w tym trzech złotych. Był najlepszy na 1500 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem dowolnym. Srebrne medale zdobywał na 200 metrów stylem klasycznym, 400 metrów stylem zmiennym. Brąz zgarnął za wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem klasycznym.

Również 7 medali zdobył Mikołaj Wójcik. Był najlepszy na 200 metrów stylem motylkowym, na 200 metrów stylem zmiennym i na 100 metrów stylem motylkowym. Zgarnął srebrne medale za 1500 metrów stylem dowolnym i na 400 metrów stylem dowolnym. Zdobył też brązowe medale za 50 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów stylem zmiennym.

Ze względu na wyjazd na bierzmowanie tylko jeden, ale owocny, start zaliczył Szczepan Wójcik. Zgarnął on srebrny medal na 1500 metrów stylem dowolnym.

Dwa medale zdobył Kacper Więcek. Był najlepszy na 100 metrów stylem dowolnym i drugi na 200 metrów stylem dowolnym. Pokazał swoje umiejętności również Karol Matuła (Proswim), członek kadry Fregaty Kolbuszowa (debiutant). Zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem grzbietowym.

Wśród dziewcząt bardzo dobrze wypadła Kornelia Woźniak, która zdobyła trzy medale, wszystkie brązowe – 800 metrów (stylem dowolnym), 400 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym.

Trzy medale zgarnęła Milena Szewc: srebrne medale na 800 metrów stylem dowolnym i 200 metrów (styl dowolny) oraz brąz na 400 metrów (styl zmienny).

Cztery medale zdobyła Nikola Grochala. Była najlepsza na 200 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem motylkowym. Zdobyła też srebro na 200 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem motylkowym.

Wysokie miejsca to nie jest jedyny sukces naszych pływaków. Wychowankowie Fregaty, oprócz medalowych miejsc, poprawili sporo życiowych rekordów. Ciekawostką jest to, że nasza ekipa zajęła również bardzo wysokie piąte miejsce w rankingu medalowym całych mistrzostw na 25 klubów z całego Podkarpacia.

Kolejnym wydarzeniem był fakt, że nasza ekipa wystawiła po raz pierwszy na mistrzostwach sztafetę panów składająca się z chłopców z rocznika 2007 (14 lat), a rywalizowali na 4x100 metrów stylem zmiennym. Nasi zawodnicy musieli stawić czoła o kilka lat starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikom, ponieważ była to otwarta rywalizacja. Mimo to na 9 ekip nasza sztafeta zajęła szóste miejsce.