Reklama

Zalety pakietów medycznych dla pracowników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zalety pakietów medycznych dla pracowników - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom pakiety medyczne w ramach dodatkowego ubezpieczenia. W przypadku dobrze zorganizowanych, prywatnych sieci zdrowotnych, pacjenci otrzymują usługi medyczne bez zbędnego oczekiwania na badania lub konsultacje. To powoduje, że pakiety medyczne dla pracowników oferowane przez pracodawców mają wpływ na zdrowie i zaangażowanie zatrudnionych osób.

Co to jest pakiet medyczny i co zyskują obie strony na tym rozwiązaniu? Podpowiadamy!


Pakiet medyczny, co to jest i jak go wprowadzić do firmy?

Zakładowy pakiet medyczny, to nic innego, jak ubezpieczenie grupowe pracowników gwarantujące opiekę medyczną w zakresie podstawowym lub rozbudowanym o dodatkowe świadczenia medyczne. W zależności od wielkości firmy, przedsiębiorca może wybrać takie usługi, które odpowiedzą na potrzeby zakładu pracy i nie będą obarczały go zbyt wygórowanymi kosztami.

Przedsiębiorstwo może skorzystać z szerokiej gamy oferowanych przez sieci medyczne usług, a jednocześnie dopasować ich zakres do potrzeb pracowników. Poza podstawową opieką znaleźć w ofercie można świadczenia takie, jak rehabilitacja, czy specjalistyczne badania diagnostyczne. Istotne jest, że istnieje podstawa prawna pozwalająca, by pakiety medyczne dla pracowników mogły być wrzucone w koszty firmy. Wystarczy podpisać z podmiotem medycznym umowę i ustalić zakres usług zoptymalizowanych pod potrzeby zakładu pracy.

Korzyści, jakie mają pakiety medyczne dla pracodawców


Obie strony – i pracodawcy i pracownicy - mają wyraźne korzyści, choćby ze względu na to, jakiej jakości jest obecnie publiczna służba zdrowia. Korzyści dla pracodawcy wynikające z wprowadzenia pakietów medycznych dla pracowników są duże, a posiadanie ich w ofercie firmy może przyciągnąć do pracy wyjątkowych kandydatów.

Jest to również dobre rozwiązanie, jako benefit dla pracowników, który generuje niższe koszty od innych świadczeń motywujących ludzi do pracy. Dodatkowym atutem jest zwiększona frekwencja poprzez zapewnienie choremu szybkich konsultacji i diagnozy medycznej, co przekłada się na szybsze leczenie i powrót na stanowisko pracy.

Pakiety medyczne dla pracowników – wygoda i komfort korzystania z usług medycznych


Usługi medyczne w ramach dodatkowego ubezpieczenia dają zatrudnionym szereg korzyści. Łatwość i komfort korzystania z nich przekłada się na szybkie i skuteczne leczenie. Pakiety medyczne dla pracowników powodują, że wizyty u specjalistów nie wymagają skierowań, a umówić się na nie można w jeden dzień. Dodatkowo gwarantowane są specjalistyczne badania, na które również nie trzeba długo czekać. Wygodę zapewnia też możliwość rejestracji online oraz odbieranie wyników badań przez odpowiednie aplikacje.

Niebagatelną zaletą pakietów medycznych jest również możliwość korzystania z nich w całej Polsce. Pakiety medyczne dla pracowników są doskonałym zabezpieczeniem ich zdrowia i gwarancją szybkiego leczenia. To z kolei przekłada się na zadowolenie z pracy. Zdrowie pracownika powinno być dla pracodawcy priorytetem, ponieważ przekłada się wyraźnie na jego samopoczucie i efektywność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE