Reklama

Wycena nieruchomości – w jaki sposób ją wykonać

Opublikowano:
Autor:

Wycena nieruchomości – w jaki sposób ją wykonać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE W życiu niemal każdego człowieka przychodzi taki moment, że podejmuje on decyzję o sprzedaży swojego domu czy mieszkania. Nie jest to jednak łatwa sprawa, bowiem należy dokonać rzetelnej wyceny swojej nieruchomości. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Sprzedaż mieszkania – trudny temat

Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w sprzedaży swojego mieszkania. Zwłaszcza, że obecnie rynek nieruchomości przechodzi prawdziwy renesans. Mieszkania sprzedają się jak ciepłe bułeczki, więc ze znalezieniem kupca nie będzie problemu. Problem natomiast może się pojawić zanim w ogóle umieścimy ogłoszenie w internecie. Tym problemem będzie wycena nieruchomości. Wszyscy chcemy uzyskać jak najlepszą cenę za swój dom rodzinny, ale jednocześnie zależy nam na tym, by sprzedać go w miarę szybko. Szczególnie wtedy, gdy mamy na oku większe mieszkanie, do którego chcielibyśmy się równie szybko wprowadzić. Jak więc dobrze wycenić naszą nieruchomość? Przedstawiamy dwie najpopularniejsze możliwości.

Wycena nieruchomości – jak to zrobić samemu?

Podejdźmy do sprawy na chłodno. Ciężko znaleźć dwa identyczne mieszkania. To znaczy są takie w obrębie jednego bloku czy nawet osiedla, jednak szansa, że ktoś sprzedaje takie samo mieszkanie jak nasze jest bardzo mała. Oznacza to, że nie mamy punktu odniesienia, jak to ma miejsce chociażby przy sprzedaży samochodu. W związku z tym musimy działać „na ślepo”. Sprawdźmy, w jakich cenach są mieszkania w naszej dzielnicy. Najlepiej sugerować się ceną za metr kwadratowy. Oczywiście to nie jedyny aspekt, bowiem na ostateczną wycenę nieruchomości wpływ mają takie czynniki jak m.in.: piętro, na którym znajduje się mieszkanie; rozmiar balkonu, ilość sklepów w okolicy; odległość od centrum miasta, budynki użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola) czy komunikacja miejska. Jak widzisz jest tego całkiem sporo. Na szczęście można zrobić to inaczej.

Wycena nieruchomości z ekspertami

Możesz zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która dokonuje wyceny nieruchomości, lokali czy gruntów. Wtedy masz pewność, że wycena nieruchomości będzie przeprowadzona rzetelnie. Jedną z nich znajdziesz tutaj: https://www.mkinvest.com.pl/. A jak znaleźć pozostałe? Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę hasło „wycena nieruchomości Gdańsk” (w miejscu Gdańska swoje miasto) i poszukaj firmy dla siebie. Dzięki współpracy z doświadczonym rzeczoznawcą nie musisz obawiać się tego, że sprzedasz swoje mieszkanie zbyt tanio lub wręcz przeciwnie, zażądasz takiej kwoty, że nikt nie będzie chciał go kupić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE