Reklama

Wybór i rezerwacja pojazdu

Opublikowano:
Autor:

Wybór i rezerwacja pojazdu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Gdy postanowimy wypożyczyć samochód z wypożyczalni przed nami pojawią się liczne decyzje dotyczące szczegółów umowy. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą wypożyczalni i dokładnie przeanalizować warunki.

Jakie auto wybrać?

Wiele wypożyczalni posiada w swojej ofercie wiele marek oraz modeli samochodów. Odwiedzając stronę internetową wybranej wypożyczalni możemy bez problemu dowiedzieć się, w czym możemy wybierać. Firmy starają się, aby auta były na tyle zróżnicowane, aby każdy, nawet najbardziej wymagający klient znalazł model idealny dla siebie. Wybór ten to kwestia bardzo indywidualna, gdyż każdy klient będzie się kierował innymi kryteriami, istotnymi dla niego.

Dostępność

Gdy już wybierzemy model samochodu wtedy należy sprawdzić, czy w terminie, który nas interesuje pojazd będzie dostępny. Jeśli nie, niestety należy szukać dalej kolejnego modelu. Gdy model będzie dostępny wówczas można przejść do jego rezerwacji. Jeśli bardzo zależy nam na tym konkretnym modelu, można spróbować napisać do firmy i zapytać, od kiedy ewentualnie byłoby dostępne i czy byłaby możliwość wynajęcia samochodu zaraz po tym, gdy zostanie on zwrócony przez poprzedniego użytkownika.

Rezerwacja

To bardzo przydatna funkcja. Dokonanie rezerwacji to dla nas gwarancja, że wybrany samochód będzie dla nas dostępny w wybranym terminie. Zazwyczaj, żeby zarezerwować samochód wystarczy skorzystać ze strony internetowej wybranej firmy, jak np. https://www.maxes-angels.com/. Firmy udostępniają specjalny formularz, w którym zaznacza się auto oraz termin i zaznacza “rezerwuj”. Formularze wymagają również podania innych danych i informacji, a ich zakres zależy od firmy wypożyczającej. Jakich? Oprócz imienia i nazwiska często firmy potrzebują także numeru naszego prawo jazdy, ponieważ prawo jazdy jest konieczne aby w ogóle można było wynająć samochód. Dodatkowo, przy wypełnianiu formularza rezerwacji w wielu firmach można wskazać miejsce, z którego będziemy chcieli odebrać samochód oraz gdzie będziemy chcieli go oddać. Jest to dość ciekawa i korzystna opcja. Szczególnie dla osób, które potrzebują mobilności od chwili wylądowania na lotnisku i do czasu, gdy będą wracać do swojego kraju. Z takiej opcji często korzystają osoby, które przylatują do danego kraju w celach służbowych lub przylatując na wakacje, chcąc od samego początku czuć się niezależnie. Korzystając z takiej opcji warto zwrócić uwagę czy jest ona wliczona w cenę wynajmu czy dodatkowo płatna. Warto także zwrócić uwagę na kwestie z ewentualnym odwołaniem rezerwacji, na wypadek, gdybyśmy jednak musieli przełożyć planowany wyjazd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE