Reklama

Wakacje za granicą z dziećmi? Zadbaj o swoje i ich bezpieczeństwo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wakacje za granicą z dziećmi? Zadbaj o swoje i ich bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wybierając się na zagraniczne wakacje, mieszkańcy Rzeszowa powinni pamiętać o tym, aby oprócz najpotrzebniejszych ubrań i zabawek dla dziecka zabrać ze sobą również niezbędne dokumenty, m.in. dowód osobisty i kartę EKUZ.

Co sprawdzić, zanim wybierzecie kierunek wakacji?

Przede wszystkim warto ustalić, na jakich atrakcjach najbardziej wam zależy. Czy będzie to bogata architektura starego miasta, piękna nadmorska plaża, a może górskie, zapierające dech w piersi widoki? Kiedy już zdecydujecie, przeszukajcie oferty różnych przewoźników i linii lotniczych, aby znaleźć najtańszy i najdogodniejszy transport. Kupując bilety z dużym wyprzedzeniem macie szansę na prawdziwe okazje cenowe. Przed wylotem zweryfikujcie, czy wasze bagaże nie przekraczają maksymalnych gabarytów, aby uniknąć dodatkowych opłat. Pakując walizki nie zapomnijcie o ubraniach na zmienną pogodę, aparacie fotograficznym i niezbędnych dokumentach. 

Wakacje w Europie

Jeśli wybieracie się na wakacje w Europie, koniecznie pamiętajcie o tym, aby przed wyjazdem wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która dodatkowo zabezpieczy was na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Dzięki EKUZ będziecie mogli bezpłatnie skorzystać z niektórych usług medycznych na terenie 28 państw Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Liechtensteinie. W Rzeszowie możecie wyrobić ją w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ przy ul. Zamkowej 8 (więcej na https://ekuz.com.pl/ekuz-w-rzeszowie/). Konieczne jest również posiadanie ze sobą ważnego dowodu osobistego. W dobie pandemii podróżowanie ułatwi też paszport covidowy

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci

Planując podróż z dziećmi zadbaj o to, aby hotel lub ośrodek, który wybierasz, przyjazny był najmłodszym turystom. Wiele takich miejsc oferuje opiekę animatora, specjalne opracowywane menu, dostęp do dodatkowych atrakcji czy specjalne zniżki. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie też wykupienie na czas wyjazdu polisy, która pomoże w prosty sposób załatwić formalności związane ze zorganizowanej ewentualnej opieki zdrowotnej lub leczenia, a ponadto da możliwość ubiegania się o odszkodowanie, jeśli pociecha np. złamie rękę podczas zabawy. Doskonałym uzupełnieniem będzie też EKUZ dla dzieci, czyli karta umożliwiająca korzystanie z opieki medycznej w UE twoim pociechom. Aby mogli skorzystać z niej najmłodsi, wystarczy uwzględnić ich podczas składania wniosku o własną kartę. Szczegóły bezpłatnego ubezpieczenia dla waszych pociech znajdziecie pod adresem internetowym https://ekuz.com.pl/ekuz-dla-dziecka/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE