Reklama

Ułatwienia, z których chętnie korzystają rodzice. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Opublikowano:
Autor:

Ułatwienia, z których chętnie korzystają rodzice. Sprawdź, czy znasz je wszystkie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Opieka nad dzieckiem jest na pewno jednym z najpiękniejszych etapów w naszym życiu, który będziemy wspominać w późniejszych latach. Jednak może też być męcząca, szczególnie jeśli musimy zadbać nie o jednego małolata, ale o dwójkę lub więcej. Dlatego coraz więcej rodziców korzysta z tzw. „lifehacków”, czyli ułatwień codziennego życia, które pozwalają im znaleźć nieco wolnego czasu w dniu pełnym obowiązków. Poniżej znajdziesz najciekawsze z nich, które pomogą ci w codziennym życiu.

Uniknij porannego zamieszania

Każdy poranek wiąże się z przygotowaniem dziesiątek spraw, co może być irytujące i zepsuć nastrój już na początku dnia. Poza tym w pędzie możemy o czymś zapomnieć albo potraktować niektóre rzeczy po macoszemu. Efekty takich niedociągnięć zazwyczaj nie wróżą dobrze na przyszłość i mogą przynieść przykre doświadczenia. Dlatego powinniśmy rozluźnić nieco poranny grafik, przygotowując się na kolejny dzień wieczorem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przed snem zadbać o ubranka, pampersy lub inne ważne rzeczy i w ten sposób ułatwić sobie poranek.

 

Zakupy przez internet

Opieka nad dzieckiem nie znosi z nas obowiązku robienia zakupów — zarówno tych spożywczych, jak i związanych z niezbędnym zaopatrzeniem higienicznym. Jednak wybieranie się do sklepu z dzieckiem lub organizowanie mu na ten czas opieki może być kłopotliwe. Unikniemy tego problemu, jeśli zdecydujemy się na zamówienie potrzebnych produktów przez internet. Jest wiele plusów robienia zakupów przez internet, a najważniejsze z nich to:

  • oszczędność czasu,
  • możliwość spokojnego zastanowienia się nad zakupami,
  • zazwyczaj większa oszczędność.

To samo tyczy się środków higienicznych, których sprzedaż prowadzą apteki online

 

Gotowanie na cały tydzień

Mając rodzinę, bardzo dużo czasu spędzamy w kuchni. Wiąże się to nie tylko z codziennym gotowaniem posiłku, ale również z późniejszym sprzątaniem. Dlatego ułatwmy sobie sprawę i poświęćmy jednego dnia więcej czasu, aby przygotować dania na cały tydzień. W lodówce nic im się nie stanie, a poza tym zawsze możemy rozplanować menu tak, żeby na koniec tygodnia zostały najwytrzymalsze potrawy. Plus tego rozwiązania jest taki, że resztę tygodnia mamy wolną od stania przy garach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że czeka nas tylko jedno sprzątanie po gotowaniu, więc oszczędzamy mnóstwo czasu.

 

Stały rytuał wieczorny

Usypianie młodego człowieka nieraz może być trudne, o czym przekonał się każdy rodzic. Jednak możemy i powinniśmy nauczyć dziecko stałego rytmu, w którym odbywamy z nim cały rytuał wieczorny, czyli:

  • mycie zębów,
  • kąpanie,
  • kładzenie się spać, etc.

Posiadanie ustalonej godziny na te czynności pozytywnie wpływa na rozwój małolata i jego spokój psychiczny, ponieważ ma poczucie stabilności, które z czasem będzie go samodzielnie prowadziło do łóżka. Cały szkopuł w tym, żebyśmy nie ustalali godziny snu za wcześnie. A jeśli zdajemy sobie sprawę, że dziecko potrzebuje naszego towarzystwa żeby zasnąć, możemy to uwzględnić w planie i rozpocząć cały rytuał trochę wcześniej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE